ASUS GTX 970 4 GB için Ryzen işlemci tavsiyesi

Ryzen 1200AF nasıl olur acaba? Oyun olarak sadece Rainbow six siege oynanacak. Bu işlemci yetersiz gelir mi?

Assassin's Creed Origins/BF1 Online gibi oyunlarda o işlemci yetersiz kalabilir, onun haricinde sadece R6 içinse; ucu ucuna da olsa 1080p yüksek ayarlarda yeterli geleceğini düşünüyorum, zaten sonradan daha güçlü bir ekran kartına geçiş yapmak istediğinizde elinizdeki AM4 soket (anakartın modeline bağlı olarak), tatmin edici CPU'larla güncelleme fırsatını size tanıyacaktır, sorun olmaz bu noktada.

Eğer bütçeniz 1000 TL ise en doğru tercih Ryzen 3 3100 olur.
Aslında anakart almamış olsaydınız Ryzen 3 3100 yerine i3 10100 önerebilirdim.

Eğer bütçeniz 1000 TL ise en doğru tercih Ryzen 3 3100 olur.
Aslında anakart almamış olsaydınız Ryzen 3 3100 yerine i3 10100 önerebilirdim.

Aslında anakartı satabilirim sorun değil. Em optimize bu dediğiniz mi olur?

Eğer sıfır olarak alıcak olursanız i3 10100 Ryzen 3 3100'den daha iyi, Ryzen 3 3300X ile neredeyse kafa kafaya.
Siz bilirsiniz ama anakartı aldığınız fiyata satabilecekseniz i3 10100 almak daha mantıklı olur.

Teşekkürler. İkinci el temiz Ryzen 5 1500X veya 1600 AF mi yoksa Ryzen 3 3100 mü?

Ryzen 3 3100 yeni ve güçlü sayılabilecek bir işlemci. Tek eskisi bana göre 4 çekirdekli olması. Eğer CS:GO, LoL, R6, Valorant tarzı oyunlar oynayacaksanız Ryzen 3 3100'ün avantajı çok fazla.(4 çekirdek yeterli, fazladan FPS 1600 AF'ye göre) ama derseniz ki benim için güncel oyunlar önemlidir ben yeni çıkan oyunları da oynarım diye 1600 AF daha avantajlı oluyor.(6 çekirdek, daha ileriye dönük) burada tercih size kalıyor hocam, ihtiyacınıza göre.

Çok teşekkürler arkadaşlar.
Eğer sıfır olarak alıcak olursanız i3 10100 Ryzen 3 3100'den daha iyi, Ryzen 3 3300X ile neredeyse kafa kafaya.
Siz bilirsiniz ama anakartı aldığınız fiyata satabilecekseniz i3 10100 almak daha mantıklı olur.

i3 10100 işlemci alsam. İlerisi içinse Z490 bir anakart alsam. Elimdeki anakartı da satsam mantıklı olurmu sizce?

Ryzen 3 3100 yeni ve güçlü sayılabilecek bir işlemci. Tek eskisi bana göre 4 çekirdekli olması. Eğer CS:GO, LoL, R6, Valorant tarzı oyunlar oynayacaksanız Ryzen 3 3100'ün avantajı çok fazla.(4 çekirdek yeterli, fazladan FPS 1600 AF'ye göre) ama derseniz ki benim için güncel oyunlar önemlidir ben yeni çıkan oyunları da oynarım diye 1600 AF daha avantajlı oluyor.(6 çekirdek, daha ileriye dönük) burada tercih size kalıyor hocam, ihtiyacınıza göre.

Öneri güzel, fakat ekleme yapayım; 1600AF/2600 gibi CPU'ların tekli çekirdek performansı günümüz oyun teknolojileri açısından tatmin edici bir güç sunabilecek düzeyde olmadığı için, çoklu çekirdek avantajını çoğu orta-üst segment ekran kartlarıyla (RTX 2060/RX 5600XT ve daha üst seviye modeller gibi) kullanıcıya şu anda olduğu gibi, gelecekte de özellikle CPU Intensive bazdaki AAA tip oyunlarda sunamıyor, sunamaz da. Bence, bütçe çok kısıtlıysa ikinci el harici sıfır alınmaması gereken işlemciler artık bunlar. Oyunda C/T standartından çok, işlemcinin asıl performansına etki eden daha kritik parametrelere odaklanıp reel hayatta sunmuş olduğu güce bakmak gerekiyor, en basitinden şu an 4 çekirdekli bir i3-10100; 1600AF'ye göre oyunlarda çok daha başarılı bir ekran kartı besleme potansiyeli sunabildiği gibi özellikle de bu durum; işlemci yükü içeren senaryolarda daha da öne çıkıyor. Benzer bir durumu R3 3300X için de söylemek mümkün.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı