ASUS H61 M-K ve G2030 uyumlu mudur?

Merhaba. İşlemci almayı düşünüyorum ama anakartıma olur mu bilmiyorum. Anakartım ASUS H61 M-K işlemcim Intel Pentium G2030 3.0GHz ekran kartı yok alacağım RAM 8 GB DDR3 1333 MHz Kingston i3 10.nesil işlemci almayı düşünüyorum zaten RAM değiştireceğim ekran kartı alacağım ama anakartıma olur mu? Sorunsuz şekilde yani? Anakart almama gerek var mı?

Merhaba. İşlemci almayı düşünüyorum ama anakartıma olur mu bilmiyorum. Anakartım ASUS H61 M-K işlemcim Intel Pentium G2030 3.0GHz ekran kartı yok alacağım RAM 8 GB DDR3 1333 MHz Kingston i3 10.nesil işlemci almayı düşünüyorum zaten RAM değiştireceğim ekran kartı alacağım ama anakartıma olur mu? Sorunsuz şekilde yani? Anakart almama gerek var mı?

G2030 bu anakarta olur ama 10.nesil işlemci takamazsın 10.nesil takmak istiyorsan anakart ve RAM'ları de değiştirmen gerek.

G2030 bu anakarta olur ama 10.nesil işlemci takamazsın 10.nesil takmak istiyorsan anakart ve RAM'ları de değiştirmen gerek.

Teşekkürler.

Peki PUBG Mobile emületör oynamak için bu işlemci ve darboğaz yapmayacak şekilde ekran kartı alsam 500 TL bütçe var RAM 8 GB Kingston DDR3 1333MHz anakart ASUS H61 M-K işlemci Intel Pentium G2030 3.0GHz kasmadan oynatır mı sorunsuz şekilde yoksa PC toplamam gereklimi zaten toplayacağım ama şu an alacak olduğum bazı şeyler var ondan sonra toplama işlemine başlayacağım kısaca idarelik gider mi kasmadan şu an açıyor ekran kartım yok ama kasmalar oluyor arada bir en düşük ayarlarda.

Ekran kartın yoksa 500 TL bütçe ile 2.el bir kart alıp yoluna devam edebilirsin. G2030'u da ilerde satıp i5 3xxx aldığın zaman ise daha da tatlı olur. Ama bence ekran kartı alıp G2030 ile dene baktın olmadı yaz bize bir yol çizelim sıfır sistem daha makul olur parçaların da 2.el de para yapar görüşümce.

Ekran kartın yoksa 500 TL bütçe ile 2.el bir kart alıp yoluna devam edebilirsin. G2030'u da ileride satıp i5 3xxx aldığın zaman ise daha da tatlı olur. Ama bence ekran kartı alıp G2030 ile dene baktın olmadı yaz bize bir yol çizelim sıfır sistem daha makul olur parçaların da 2.el de para yapar görüşümce.

Teşekkür ederim peki anakartıma bu işlemci uyumlu mu ve RAM değiştirmeme gerek var mı ben baktım sorun yok gibiydi yine de emin olmak lazım ve tray yazıyor galiba soğutucusuz ama soğutucu yönünden sıkıntı yok tray ne demek bilmiyorum zararı olur mu? Intel Core I5-3470 3.2ghz 1155p Hd2500 Tray Işlemci | Trendyol

Anakartın 16 GB RAM destekliyor sorun yok. Kingston serisi uyumlu bir şekilde çalışır, anakartın en iyi h61 chipseti bulunan bir kartlardan biri. Tray demek soğutucusuz demek, işlemciyi gönderecekler sadece. Ama bak sahibinden de 300 TL'ye var. Git adamlara mesaj at dostum üründe sorun yok ise GET aç GET ile alayım de, komisyon bana ait olur de ilanı 345 TL'den açarsa 300 TL ona geçer kargoyuda kendi aranızda halledin. Ürünü kartın ile satın al, göndersin geldiği zaman dene. Baktın çalışmadı iade et, merak etme GET sistemi güvenilirdir. Ben olsam senin yerinde dediğim gibi yapardım.

Anakartın 16 GB RAM destekliyor sorun yok. Kingston serisi uyumlu bir şekilde çalışır, anakartın en iyi H61 chipseti bulunan bir kartlardan biri. Tray demek soğutucusuz demek, işlemciyi gönderecekler sadece. Ama bak sahibinden de 300 TL'ye var. Git adamlara mesaj at dostum üründe sorun yok ise GET aç GET ile alayım de, komisyon bana ait olur de ilanı 345 TL'den açarsa 300 TL ona geçer kargoyuda kendi aranızda halledin. Ürünü kartın ile satın al, göndersin geldiği zaman dene. Baktın çalışmadı iade et, merak etme GET sistemi güvenilirdir. Ben olsam senin yerinde dediğim gibi yapardım.

Teşekkürler yardımcı olduğun için.
Anakartın 16 GB RAM destekliyor sorun yok. Kingston serisi uyumlu bir şekilde çalışır, anakartın en iyi H61 chipseti bulunan bir kartlardan biri. Tray demek soğutucusuz demek, işlemciyi gönderecekler sadece. Ama bak sahibinden de 300 TL'ye var. Git adamlara mesaj at dostum üründe sorun yok ise GET aç GET ile alayım de, komisyon bana ait olur de ilanı 345 TL'den açarsa 300 TL ona geçer kargoyuda kendi aranızda halledin. Ürünü kartın ile satın al, göndersin geldiği zaman dene. Baktın çalışmadı iade et, merak etme GET sistemi güvenilirdir. Ben olsam senin yerinde dediğim gibi yapardım.

Reis kusura bakma rahatsız ediyorum merak ettiğim bir konu var şimdi ekran kartı ve işlemci alırken darboğaz olayı var programlardan bakılıyor biliyorum ama kafadan nasıl hesaplanır mesela adamlar i3 10.nesil işlemciye 1660 Super takıyorlar yani işlemciden pahalı ekran kartı takanlar var ve darboğaz olayı olmuyor gibi bana bilgiliysen olayı anlatır mısın?

Son düzenleme:
Teşekkürler yardımcı olduğun için.

Reis kusura bakma rahatsız ediyorum merak ettiğim bir konu var şimdi ekran kartı ve işlemci alırken darboğaz olayı var programlardan bakılıyor biliyorum ama kafadan nasıl hesaplanır mesela adamlar i3 10.nesil işlemciye 1660 Super takıyorlar yani işlemciden pahalı ekran kartı takanlar var ve darboğaz olayı olmuyor gibi bana bilgiliysen olayı anlatır mısın?

Her şey işlevsellik kardeşim. İnternetten uyum ve kullanım oranlarına bak. Yani FPS ölçüm testleri varya orada CPU ve GPU'nun kullanım yüzdesi veriliyor. Eşitlendiği zaman tamamdır oyundan oyuna ekran kartı/işlemci ihtiyacı değişir bu yüzden analist gibi davranman gerek.

Yeni konular

Geri
Yukarı