ASUS H81M-K sürücü yüklenirken ''kurulum tamamlanamadı'' hatası

Dunkel.heit

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhabalar. ASUS'un kendi sitesinden Driver'ı yükleyemiyorum. Başka bir siteden indirdiğimde ise mikrofonum çalışmıyor. ASUS'un kendi sitesinden indirdiğimde bir klasörde 2 adet setup var. Setup olanı çalıştırdığımda aşağıdaki hatayı alıyorum.

resim_2021-06-12_150958.png

Asussetup olanı çalıştırdığımda ise biraz bekletiyor daha sonra Türkçeye çevirilmiş haliyle "kurulumun tamamlanması için yeniden başlatmanız gerekiyor " diyor. Yeniden başlattığımda yine driverin yüklenmediğini görüyorum. Ön paneli aktifleştirmek için Driver'ı yüklemek istiyorum yoksa benim için Driver'sız bir sorun olmuyor. Bunu nasıl çözerim?

Yazıyorum, bir saniye.

Şimdi belli ki normal üreticinin verdiği sürücüyü kurarken bir hata alıyorsun. Bundan dolayı normal Microsoft'un güncelleştirme deposundan sürücü kurmayı deneyelim. Sürücüyü aşağıya bıraktım ve kurulum adımlarını anlattım.

Linke tıklayarak indir. Eğer tıklamana rağmen indirme başlamazsa, linki kopyalayıp yeni sekme aç ve URL kısmına yapıştırarak entera bas, böylelikle indirme başlayacaktır. Bir klasör oluştur masaüstünde. Bu indirdiğin dosyayı bir arşiv yöneticisi (WinRAR vs.) ile açıp içerisindeki her şeyi masaüstünde oluşturduğun klasörün içine at. Daha sonra aygıt yöneticisine girip o High Definition Audio Aygıtı'nın üstüne sağ tıklayıp "Sürücüyü güncelleştir" de. Sonra açılan sekmeden "Bilgisayarımdaki sürücülere göz at" de ve oradan "Gözat" butonuna tıklayıp masaüstündeki içine dosya attığın klasörü seçerek "Tamam", sonra da "İleri" butonuna tıkla. Sürücü yüklenmesi başlayacaktır, yüklenmesini bekle.

Yazıyorum, bir saniye.

Şimdi belli ki normal üreticinin verdiği sürücüyü kurarken bir hata alıyorsun. Bundan dolayı normal Microsoft'un güncelleştirme deposundan sürücü kurmayı deneyelim. Sürücüyü aşağıya bıraktım ve kurulum adımlarını anlattım.

Linke tıklayarak indir. Eğer tıklamana rağmen indirme başlamazsa, linki kopyalayıp yeni sekme aç ve URL kısmına yapıştırarak entera bas, böylelikle indirme başlayacaktır. Bir klasör oluştur masaüstünde. Bu indirdiğin dosyayı bir arşiv yöneticisi (WinRAR vs.) ile açıp içerisindeki her şeyi masaüstünde oluşturduğun klasörün içine at. Daha sonra aygıt yöneticisine girip o High Definition Audio Aygıtı'nın üstüne sağ tıklayıp "Sürücüyü güncelleştir" de. Sonra açılan sekmeden "Bilgisayarımdaki sürücülere göz at" de ve oradan "Gözat" butonuna tıklayıp masaüstündeki içine dosya attığın klasörü seçerek "Tamam", sonra da "İleri" butonuna tıkla. Sürücü yüklenmesi başlayacaktır, yüklenmesini bekle.
Dediklerinizi harfi harfine uyguladım fakat "Cihazınız için en iyi sürücüler zaten yüklü" hatasını alıyorum.

Şu an işim var. Boş vaktimde bu iletiyi düzenleyip cevap vereceğim.

"Bilgisayarımdaki sürücülere göz at" dedikten sonra "Bilgisayarımdaki kullanılabilir sürücülerin bir listesinden seçmeme izin ver" > "Disketi Var..." kısmına gel. Sonra "Gözat..." deyip o masaüstünde oluşturduğumuz klasörün içerisindeki HDXASUS.inf'i seçip "Aç" de. Sonra "Tamam" deyip "İleri" de. Yüklenme başlayacaktır, yüklenmesini bekle.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı