Asus h81m plus CPU fan hızı problemi

Slaither

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar,

technopat hesaplı oyun sistemi videolarının da yardımıyla geçtiğimiz günlerde aşağıdaki gibi bir sistem topladım.

Asus H81M-PLUS
G3258 @ 4.4 GHZ , 1.33Volt prime 95 ve tüm oyunlarda stabil , cpu sıcaklığı 45 derece max
Sapphire R9 280 Dual X
Gskill 2x4gb ram 1600mhz
Thermatake T2 mini cpu fan
zalman z3 plus kasa
Xigmatek 600W psu

Gelelim sorunuma, cpu fanı pc boşta olsa bile sürekli 2070devir civarı dönüyor ve haliyle diger fanlara göre daha fazla bir ses yaratıyor. Bildigim kadarıyla bu fan PWM yani hızı otomatik ayarlanıyor olmalı, Bios dan silent secenegini de secmeme rağmen birşey değişmedi. ASus Ai suite 3 yükledim, orada da cpu fanı test etti ve cpu fanını bu program dahi değiştiremedi. Bağlantısı da doğru, acaba sorun nerede olabilir ? Cpu fanını nasıl azaltırım?

eski sistemimde i5 3570k kullanıyordum ve sistem boştayken fan resmen durabiliyordu, yardımlarınızı rica ederim, teşekkürler.

All Suite 2 kurup dener misin? Ayrıca 4 pinli CPU fanının anakart üzerindeki CPU_FAN girişine takılı olduğundan emin ol.

Ve sıcaklıkları hangi program ile kontrol ediyorsun. AIDA64 Extreme Edition ile de bir kotnrol et.

Diskime yüklemiştim, indirebilirsin : yadi.sk: Yandex.Disk

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı