ASUS H87 PLUS MemOK Hatası...

Dandik bir PSU olsa tamam diyeceğim de PSU kaliteli. Akım korumalı priz satmaya çalışmış sana bence :)

Peki bilgisayardaki akımı boşalttıktan sonra sorunsuz açılmasına ne demeli? Bu sorun gün aşımında meydana geliyor. Kısa süreli açılıp kapanmalarda oluşmuyor. :S Bir de geceleri pc kapattıktan sonra PSU anahtarından gücü keselim bakalım ne olacak?

Saygıdeğer arkadaşlarım, bir çok yöntem denedim bu hataya çözüm bulmak için fakat bir tanesi tuttu gibi. Bilgisayarı kapatınca PSU güç düğmesini de kapatıyorum artık ve bilgisayarı tekrar açışımda bu hata ile karşılaşmıyorum. Sanırım düşündüğüm gibi bilgisayar kullanım dışı iken bir şekilde oluşan elektriklenme XMP modülünün çalışmasını olumsuz etkilemekte (tabi bu benim varsayımımdır) Şimdi sizden bu durum için bir yardım bekliyorum. Bilgisayarı kapatınca elektrik hattından koruyacak bir çözüm UPS mi almalıyım yoksa başka bir yol var mı? Teşekkür ederim.

Valla bende tunçmatik akım koruyucusu priz var 20 tl :D
b_1_1.png

Merhaba

Kardeşim sorunu hala yaşıyorsan cevap yazarsan dönerim. Cevaben neden olduğunu ve neden oluştuğunu hiçbir şeyinde Elektriksel veya donanımsal arıza yok, durmadan servise geri götürme. Anlayamazlar k. gelsin, yaşayan anlar. ;)

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı