ASUS H97 PRO gamer anakarta K serisi işlemci olur mu?

emrah_8

Kilopat
Makaleler
3
Bu anakart bildiğiniz gibi overclocksuz işlemcilere yönelik lakin bu K serisi bir işlemci takamayacağımız veya taksak bile OC yapamayacağımız anlamına mı geliyor? Yoksa, OC destekli bir anakarta göre daha az OC potansiyeli var anlamına mı geliyor? İkinci el işlemci bakıyorum da, düzüyle K'lısı arasında fazla fark yok, K'lısını alırsam en azından 100-200 MHz OC yaparım daha karıma olur diye düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam, Z97 ile OC yapabilirsiniz. H97 işlemci ile uyumlu. Fakat OC desteği yok.

İşlemciyi takarsınız ve sorunsuz çalışır. Ancak OC yapamazsınız. İşlemciyi iyi bir soğutucu ile kullanarak yüksek frekanslarda daha fazla kalmasını sağlayabilirsiniz.
Nasıl yani hocam, overclock zaten frekansını yükseltme değil mi? Voltaj arttırma vs tamam sağlanmaz ama 100-200 MHZ arttırılır sanırım.
Hocam, Z97 ile OC yapabilirsiniz. H97 işlemci ile uyumlu. Fakat OC desteği yok.
Hİç mi frekans artıramıyoruz yoksa limitlerini fazla mı zorlayamıyoruz bu anakartta?

Hocam, işlemci Turboboost özelliği sayesinde hızları yükselir. Manuel olarak giremezsiniz. OC elle yapılabilen hız aşırtma işlemidir. İşlemcinin çarpan kilidinin açık olması ve anakartın desteklemesi gerekir. İşlemci bu anakart ile Turboboost ile daha yüksek frekansta çalışabilir. Fakat el ile giremezsiniz.

Hocam, işlemci Turboboost özelliği sayesinde hızları yükselir. Manuel olarak giremezsiniz. OC elle yapılabilen hız aşırtma işlemidir. İşlemcinin çarpan kilidinin açık olması ve anakartın desteklemesi gerekir. İşlemci bu anakart ile Turboboost ile daha yüksek frekansta çalışabilir. Fakat el ile giremezsiniz.
Ekran kartlarında mesala MSI After Burner ile MHZ'sini arttırabiliyorduk, işlemcide böyle bir program yok mu?

Hocam, varsa bile ben bilmiyorum. Muhtemelen yoktur. Yoksa hiç kimse kolay kolay Z serisi anakart almaz.

Hocam, varsa bile ben bilmiyorum. Muhtemelen yoktur. Yoksa hiç kimse kolay kolay Z serisi anakart almaz.
Overclock olayına hiç girmedim, ekran kartında ufak tefek yapmışlığım var ama gereksiz görüp sıfırlayıp doğal ayarlarıyla kullanmıştırım. İşlemciye yapmadım doğrusu. O.C anakartların özelliği normallere oranla daha iyi overclock yapma potansillerinin olmasından dolayıdır diye düşünüyorum.Bunu da ilk mesajımda belirttim zaten. İşte emin olamadığım için bu konuyu açtım, eğer Turboboost değerinden yukarı en ufakta olsa çıkamayacaksa K lı bir işlemci almaya gerek yok sanırım...

Bence de hocam, İ7 4790 yeterli olur. K modeline ederinin çok fazlasını istiyorlar. Aradaki farkı başka yere harcamak daha iyi olur.

Bence de hocam, İ7 4790 yeterli olur. K modeline ederinin çok fazlasını istiyorlar. Aradaki farkı başka yere harcamak daha iyi olur.
Hangi işlemci hakkında konuştuğumu nereden biliyorsun? :D Arkadaş geçende bir konu açtım nasıldır bu işlemci gibisinden, konu açmadan 10-13 tane ikinci el stok vardı. Aradan bir iki gün geçmeden hangisine sorsam sattık elimizde kalmadı diyor. :D Bu nedir ya,6-7 senelik işlemciye millet niye böyle rağbet etmiş anlamadım hemde ikinci el! Monitör alma olayım olmasa kesinlikle yeni anakart, işlemci, ram olayına girerdimde işte onları yaparsam monitöre para kalmayacak. O yüzden biraz daha zaman kazanmak için ikinci el riskine gireyim dedim kime sorsam elimizde yok diyor. :) Artık adını anmıyorum, ne olur ne olmaz. :D

Yeni konular

Geri
Yukarı