ASUS HD 7850 siyah ekran ve sürücü güncelleme sorunu

three_20

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, 2-3 ay evvel ikinci el 250TL'ye HD 7850 1GB ekran kartı almıştım. Aldığımdan beri tam bir randıman alamadım. En son da siyah ekran ve Driver güncelleyemiyoryla karşı karşıyayım. Fan ve soğutma bloğunu söktüm, sanırım kart daha önce ısıtılmış. Alırken bu tarz bilgim yoktu. Araştırdıkça kazıklandığımı anladım. :D.
bunun bir çözümü var mıdır? Yoksa yeni bir kart mı almalıyım?
İşlemcim Xeon E5450 8 GB RAM'im var.
Ekran kartlarının fiyatları malum çok yüksek.
Benim de oynadığım tek oyun FM20. ona göre önerebileceğiniz bir kart var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Isıl işlem görmüş kart her zaman çöptür. Çipin altındaki toplar erimiş ve temassızlık yaptığından sürücü yükleyemiyorsun çünkü çip sürücüyü yüklediğin anda akım çektiği için siyah ekran veriyor, ikinci elde işinizi şansa bırakmak zorundasınız ancak bu şansı minimuma indirmek için olabildiğince kontrol etmeli ve parçaya test yapmalısınız. O karttan saha hayır geleceğini pek zannetmiyorum. FM20 konusuna gelince basit grafiklere sahip bir oyun olduğundan 100-150TL'ye de kart önerebilirim ama hala ikinci el almak istiyor musunuz? Karar sizin.

çok fazla bir ücret vermek istemiyorum daha evvelinde 5570 kullanıyordum o çok kasıyordu. Dediğiniz gibi grafik gerektiren Oyun oynamadığım için orta seviye bir şey önerirseniz sevinirim

Geri
Yukarı