Asus HD7950 DirectCU II Top Ekranda Çizgi Sorunu

115

Hectopat
Geçen Assassins's Creed:Brotherhood oynuyordum. Birden ekran çizik çizik oldu. Reset attım düzelmedi. Sonra acaba ekran kartında bir sorun var mıdır diye kasanın içini açtım. Ekran kartını çıkarttım, tekrar taktım ve sonra PC'yi yeniden açtım. Bu seferde oyunu açtığımda ekran kare kare oluyor, sonra AMD görüntü yöneticisi iletişimi kesti ve başarılı bir şekilde bu durumdan kurtuldu diyor. 5-10 dk sonra düzeliyor. Sadece Assassins Creed:Brotherhood'da değil, diğer tüm oyunlarda hatta filmlerde yapıyor.

20120901195108.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Şöyle bir durum var. Tamir için sınırlanan iş günü süresince tamir edilemezse veya tamir edilemeyecek bir durum olursa değişim olur. Bazı şirketler ise satış yaparken herhangi sorunda 2 yıl süresince birebir değişim imkanı veriyor. Örneğin Sapphire.

Resimlere de baktım bunun sebebi yeni driverlarda oluşan bir sorun olabilir, sıcaklık olabilir veya ekran kartına OC yaptıysan bundan da kaynaklanabilir. Göndermeden önce ekran kartı yükteyken olan sıcaklık değerlerini söyle, driverı kaldırıp eski bir sürümünü kur. Dediğim gibi OC yaptıysan kart garanti dışıdır.

Sorun ekran kartının GPU'sunun ya da kartın bellek modüllerinden birinin arızalanmış olmasıdır. Kartı garantiye gönderin. Çizgi elektronik kartı tamir etmeye çalışacaktır. Edemezse satıcı firmaya/distrbütöre kredi notu geçecektir. Bu bağlamda ya aynı kartı ya da kartın muadilini hiçbir ücret ödemeden alacaksınız.

Şöyle bir durum var. Tamir için sınırlanan iş günü süresince tamir edilemezse veya tamir edilemeyecek bir durum olursa değişim olur. Bazı şirketler ise satış yaparken herhangi sorunda 2 yıl süresince birebir değişim imkanı veriyor. Örneğin Sapphire.

Resimlere de baktım bunun sebebi yeni driverlarda oluşan bir sorun olabilir, sıcaklık olabilir veya ekran kartına OC yaptıysan bundan da kaynaklanabilir. Göndermeden önce ekran kartı yükteyken olan sıcaklık değerlerini söyle, driverı kaldırıp eski bir sürümünü kur. Dediğim gibi OC yaptıysan kart garanti dışıdır.

Driver ile alakası yok açık ve net ekran kartında sorun var.

Sıcaklık değerleri gayet normal ve Overclock'ta yapmadım.

Overclock yapsan bile sıcaklık ile hiç bir alakası yok beyler. Veya driver. Sıcaklık gibi durumlarda veya güç kaynağı yetersiz geldiği durumlarda PC kendini kapatır. Çizginin driver veya başka bir şey ile alakası yok. Her an herkesin başına gelen bir şey değil çünkü. Bu demektir ki sistemdeki bir parçadan kaynaklanıyor, ufak bir şey.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı