ASUS K501U SSD Takviyesi

Jidame

Decapat
Yavaşladığını düşündüğüm ASUS K501U laptopuma SSD takmak istedim.

Çin pazarına girmeyi düşünmedim ne olduğu bilinmeyen markalar yüzünden Amazon.com'a yöneleyim dedim ve fiyatlar gayet uygun geldi. Daha önce Gearbest, Aliexpress gibi yurt dışı sitelerinden alışveriş yaptım fakat amazodan daha önce bir şey almamıştım. SSD alsam nelerle karşılaşabilirim önerisi olanlar yanıtlarsa çok sevinirim. Bu arada laptopumda 1 TB HDD var ve CD-rom yok onun yerine çıkışından fan koyulmuş. M.2 SATA SSD takıp HDD çıkartmayabilirim ya da ikinci seçenek HDD harici olarak kullanıp HDD yerine SSD takabilirim. Sizce hangi hareket daha mantıklı ? ileride M.2 SATA SSD diğer laptoplarımda da işe yarar mı ? Çok teşekkürler şimdiden..

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarınızda M.2 PCI-E NVME desteği varsa, Samsung 970 Evo öneririm. Ona alternatif olarak Adata XPG SX8200 de güzel bir model, fiyatı 970 Evo'ya oranla daha uygun.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı