ASUS K52F RAM yükseltme

kingovski

Femtopat
Daha fazla  
Şöyle bir sorunum vardı ve RAM almamı önerdiler;

2-3 gündür bu site sapıttı.

Kaliteyi mesela 360P ayarladığımda yeni açtığım bir videoda da 360P olarak ayarlı oluyordu daha önce. Şimdiyse her yeni videoda otomatik kalite ayarına dönüyor.

İzlediğim/dinlediğim bir videoyu yeniden izlemek/dinlemek için yeniden oynat butonuna bastığımda eskiden internet olmasa bile yeniden oynatıyordu zaten yüklü olduğu için ama artık her yeniden başlattığımda yeniden yükleniyor.

Bir de mesela video 30. dakikada ve 35. dakikaya kadar yüklenmiş durumda diyelim. Ne demişti ulan bu 5 dakika önce deyip 25. dakikaya dönsem video 25. dakikadan itibaren yeniden yüklenmeye başlıyor. Oysa zaten izlemiş olduğum kısımdaydı hatta izlemediğim kısımlar yüklenmiş durumdaydı ama geri sarında yeniden yükleniyor.

Bunu nasıl düzeltebilirim?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Daha sonra bu YouTube videosunda bu sitede başlık açmam önerildi.

Videoda istenen ekran vuruşları bunlar.

Desteklenen RAM Miktarı nasıl öğrenilir?

Burada videodaki kişi desteklenen RAM miktarının üretici firmanın söylediğinin de üzerinde olabileceğini söylemiş.
Ben şimdi AliExpress'ten RAM alsam geri yollayıp yenisini alamayacağıma göre deneme yanılma yöntemi dışında bir yolu yok mu en üst kapasiteyi bulmak için?

ASUS K52F model dizüstü bilgisayarı kullanıyorum ve tüm parçaları orijinal şu anda.
8 GB 1066 MHz desteklediği yazıyor işlemcimin internette fakat takılı olan RAM'ın 1333 olduğunu gösteriyor CPU-Z.

Ben şimdi mesela 8 GB destekliyor, bir tane 8 GB'lık RAM alıp ikinci slota taksam, diğer slotta da 2 GB'lık RAM var; bu 8 GB desteklediği için çalışmaz mı, yoksa çalışır ama 8 GB RAM kapasitesi ile mi çalışır, yoksa site yöneticisinin söylediği şekilde oradaki bilgiler en üst modüle göre yazılmış olduğundan 10 GB RAM olarak mı çalışır bilgisayarım?

DDR3 olması gerekiyor, bir tek onu biliyorum. Başka hangi ayarına bakacağım seçerken bunun yardımcı olur musunuz?
İki tane eşit kapasitede RAM almaktansa bir tane yüksek kapasitede RAM almayı düşünüyorum. Mesela 4+4 alsam, 2 tane taksam ileride yine yükseltmek istediğimde bunlar çöp olacak, 2 tane 8 GB'lık RAM alacağım. 4+4 almaktansa bir tane 8 alsam, ileride de yanına bir tane daha 8 GB'lık RAM alırım, çöpe RAM atmamış olurum diye düşündüm. 16 GB desteklemese bile şu anki cihazım belki yeni cihaz alırım, o cihazın ikinci slotuna takarım şu an alacağım RAM'i diye düşündüm, yani tutumlu bir bakış açısına sahibim. Kolay kolay yükseltmezdim ama artık zamanı geldi. 9 yıldan fazla bir süredir bu cihazı kullanıyorum, bir sonraki yükseltmem de yakın zamanda olmaz.
1607654071421-0.jpg1607654071421-1.jpg1607654071421-2.png
1607654071421-0.jpg
1607654071421-1.jpg
1607654071421-2.png

0.jpg00.jpg000.jpg0000.jpg1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg

Son düzenleme:

Bu rami alabilirsin ama 8 + 8 : 16 GB yapamazsın 4 GB üstü modül çalışmaz.

Bu rami alabilirsin ama 8 + 8 : 16 GB yapamazsın 4 GB üstü modül çalışmaz.

CAS Latency (CL)

Değeri senin ram'in ile aynı olmalı diyorlar bu doğru mu.
Benim ramimin CL değeri kaç, alacağım ramin değeri kaç olmalı?

Dosya Ekleri

• 00.jpg
    00.jpg
    43,2 KB · Görüntüleme: 91
  • 0.jpg
    0.jpg
    34,6 KB · Görüntüleme: 73

Geri
Yukarı