ASUS-K52jt laptop Hackintosh ile uyumlu mudur?

Doğukan Acar.

Hectopat
Yer
Hatay/Dörtyol
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Öncelikle sistem özelliklerim: (bayağı eski bir laptoptur kendisi sorgulamayın.)
ASUS-K52jt,
Intel Core I5-M480 2,67 GHz (3, 20 olduğunuda gördüm),
AMD Radeon HD 6370M,
6 GB DDR3 RAM,
64 Bit, Windows 10 işletim sistemi.

Evet, sistem özelliklerim bunlar. Şu anlık Windows 10 kullanıyorum fakat Hackintosh geçmek aşırı istiyorum ama sistemim Windows'taki gibi çalışır mı ya da nasıl farklılıklar olur bilmek isterim... Boşu boşuna tüm işletim sistemimi çöpe atmak istemem şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Wi-Fi kartın desteklenmiyor. Ethernet içinse kaynaklar çok eski. Bir tane sürücü buldum ama çalışma ihtimali pek fazla değil. Emin değilim yani denemeden. Onun dışında Monterey deneme amaçlı kurulabilir.

Wi-Fi kartın desteklenmiyor. Ethernet içinse kaynaklar çok eski. Bir tane sürücü buldum ama çalışma ihtimali pek fazla değil. Emin değilim yani denemeden. Onun dışında Monterey deneme amaçlı kurulabilir.
Benim wifi ile çok bir işim yok açıkçası laptopta olsa masaüstü gibi kullanıyorum..
Onun dışında ethernet kısmı nasıl işliyor çok emin değilim fakat her türlü internetimi vermiyor mu ?
Ve eğer monterey sürümünü kurarsam MacOs'un uygulamalarını rahatça kullanabilir miyim ? Sürüm hatası alır mıyım ?

Sürüm hatası almazsın ancak ekran kartının Metal özelliği çalışmayacağı için bazı uygulamalarda sıkıntı yaşarsın belki. Kullanmadığım için net bilgim yok. Deneme amaçlı zamanın varsa kurabilirsin. Ethernet kextinin çalışıp çalışmadığını da görürüz.

Sürüm hatası almazsın ancak ekran kartının Metal özelliği çalışmayacağı için bazı uygulamalarda sıkıntı yaşarsın belki. Kullanmadığım için net bilgim yok. Deneme amaçlı zamanın varsa kurabilirsin. Ethernet kextinin çalışıp çalışmadığını da görürüz.
Bu bahsettiğin Metal özelliği nedir ? Belki bir şekilde bir yolunu bulabilirim..

Maalesef yolu yok. High Sierra kurabilirsin istersen. O sürümde çalışacaktır. Ancak eski bir macOS sürümü. Ne kullanacağına dair değişir.
Pekii teşekkürler şimdilik biraz meşgulum birkaç gün içinde sürümleri arastirip ona gore hackintosh u kurarim.Eger basarabilirsem tekrar buraya yazarim..

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı