ASUS K53SD RAM önerisi

TRSlasher

Decapat
Daha fazla  
Benim ASUS K53SD anakartım var ve bir slot boşluğum var. Buraya RAM almak istiyorum. Neye göre almam gerekiyor? DDR3 bu arada.
CPU Z de böyle gösteriyor

Dosya Ekleri

• CPU-Z  13.06.2021 10_33_41.png
    CPU-Z 13.06.2021 10_33_41.png
    15,7 KB · Görüntüleme: 47
Son düzenleme:
Herhangi bir DDR3 ram uyumlu çalışacaktır. Fakat garanti olması için aynı marka/model veya aynı frekansta (MHz) almanız uygun olacaktır. Şu an hangi ram'i kullanıyorsunuz? (Düzeltme)
Herhalde yanlış fotoğraf yüklemişsiniz şimdi oldu. 4GB 665mhz herhangi bir ram kullanılabilir.

Bu arada aklıma takıldı, ramlerinizin fabrika çıkışı frekansı 665mhz değildir herhalde. Herhangi bir işlem uyguladınız mı? İlk frekansı 1333mhz civarı olabilir diye düşünüyorum.
665 mhz ile değil 1333 ile uyumlu bir ram alması gerekiyor.
Bu tercih edilebilir.
Sonradan düştü jeton hocam :D

Herhangi bir DDR3 RAM uyumlu çalışacaktır. Fakat garanti olması için aynı marka/model veya aynı frekansta (MHz) almanız uygun olacaktır. Şu an hangi RAM'i kullanıyorsunuz? (Düzeltme)
Herhalde yanlış fotoğraf yüklemişsiniz şimdi oldu. 4 GB 665MHz herhangi bir RAM kullanılabilir.

Kaç MHz almalıyım RAM'i 4 GB alacaktımda.

Bu arada aklıma takıldı, ramlerinizin fabrika çıkışı frekansı 665mhz değildir herhalde. Herhangi bir işlem uyguladınız mı? İlk frekansı 1333mhz civarı olabilir diye düşünüyorum.
Halen jeton düşmemiş hocam 1333 mhz olan bir ram 2 slotlu bir anakarta takılır ise yaklaşık yarı değeri yani 665 mhz gösterir.

Halen jeton düşmemiş hocam 1333 mhz olan bir ram 2 slotlu bir anakarta takılır ise yaklaşık yarı değeri yani 665 mhz gösterir.
Neden olduğunu araştırmadım ama 665mhz sisteme 1333mhz takıldığını görmüştüm, başka bir kullanıcı da neden böyle olduğu hakkında konu açmıştı. Daha önce. Eski sistemlerde farklı çalışıyor herhalde.

CPU-Z  13.06.2021 10_49_13.png

Neden olduğunu araştırmadım ama 665mhz sisteme 1333mhz takıldığını görmüştüm, başka bir kullanıcı da neden böyle olduğu hakkında konu açmıştı. Daha önce. Eski sistemlerde farklı çalışıyor herhalde.
2 slot bulunduğu için hızın yarısı gösteriliyor ayrıca eski sistemler ile bir alakası yok bu fotoğraf benim sistemimden ve gayet güncel bir sistem .

Sonradan düştü jeton hocam :D
uygulamadım
665 MHz ile değil 1333 ile uyumlu bir RAM alması gerekiyor.
Bu tercih edilebilir.

Bu RAM'i alayim mi peki.

Bunu alırsam sorunsuz çalışır değil mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı