ASUS K53sj - SX028r donanım yükseltme

Alchetorn

Hectopat
Daha fazla  
Elimde ASUS K53sj - SX028r modelinde bir laptop var. Bu laptopun tüm parçalarını yükseltmek istiyorum. İşlemcisinden ramine ekran kartına kadar olur. Bilgisayarın desteklediği parçaları tam bilmiyorum söylerseniz kendim de araştırırım. Sizin de önerilerinizi bekliyorum. Bilgisayarın iyi bir performans vermesi için güzel masraf yapacağım.

İşlemci BGA soketse o çıkabilir onun dışında HDD RAM takviyesi bir ihtimal olabilir şu anki durumuna göre, yapacağınız masrafdan ziyade bence başka cihaz alın.

Elimde ASUS K53sj - SX028r modelinde bir laptop var. Bu laptopun tüm parçalarını yükseltmek istiyorum. İşlemcisinden ramine ekran kartına kadar olur. Bilgisayarın desteklediği parçaları tam bilmiyorum söylerseniz kendim de araştırırım. Sizin de önerilerinizi bekliyorum. Bilgisayarın iyi bir performans vermesi için güzel masraf yapacağım.
Ssd al ram al çalışmayan parçalar değiştir klavye, batarya. Bunun dışında laptopunda ekran kartı yok takamazsın zaten. İşlemci değişebiliyormu bilmiyorum i7-3630qm çıkartılabiliyordu eski nesil bir laptop büyük ihtimalle değiştirebilirsin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Aynı model laptopu kullanıyorum. İşlemcisini i3-2310M'den i7-2670QM'e yükselttim. 2 adet 8 GB'lık DDR3 1333MHz 1.5v RAM takarak 16 GB'a yükselttim ve SSD olarak Samsung 870 EVO SSD bulunuyor. Ekran kartı onboard o yüzden yükseltilemez. Windows 10 Pro olarak kullanıyorum ve canavar gibi çalışıyor. 1 2 sene idare etsin yeter diyorsanız sadece SSD takmanız yeterli olur ama bu bahsettiğim yükseltmeleri bilgisayarı sadece daha uzun yıllar kullanmak istiyorsanız yapın, yoksa zamanınıza ve cebinize gereksiz bir yük olacaktır. Yüksek beklentiniz varsa Yeni bir laptopa geçiş yapmanız daha iyi olur fikrimce :)

Yeni konular

Geri
Yukarı