Asus K53SV USB ile Windows 10 formatı nasıl atılır?

Tugay

Hectopat
Yer
Muğla
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar ;

Asus K53SV model notebook'a sahibim. Sıfırlama işlemi sırasında mavi ekran aldım ve düzeltemedim. Win10 yüklü durumda. USB ile format atmak çözüm olacak sanırım. Ancak D klasöründeki verilerimin gitmesini istemiyorum. Sitedeki konulardan bularak '' rufus '' programını ve ''win10 iso'' dosyasını babamın bilgisayarına indirdim. Sanırım gösterilen şekilde USB'ye yazma işleminide yaptım. Ancak BIOS'a girdikten sonra ne yapacağımı bilmiyorum. Boot kısmına geldim ;

Hard Drive BBS Priorities kısmında USB belleğimin ismini gördüm BOOT OPTİON #1 kısmını USB yaptım, 2.sini harddisk ama kaydet ve çık dediğimde yeniden başlattı siyah ekranda USB ismi göründü 2-3 saniyede bekledi ve aynı şeyi tekrarladı.

Herşeyden önce çok fazla anlamıyorum belki çok alakasız bir şeyden bahsetmişimdir az önce :) 10 gün içersinde yurt dışına çıkıcam bu pc bana lazım.Hemen belirtiyim kurulum DVD'si denen şey bende yok. Şimdiden teşekkürler.

NOT: Evet arkadaşlar internetten yaptığım araştırmalar ve bu siteden edindiğim bilgiler ışığında başarılı bir format işlemi gerçekleştirdim. Sorunum kalmadı konu kapanabilir. :)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı