Asus K53U Sistem Mac OS X 10.9.0 Apple Logosunda Takılma

Class Teacher

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar elimde biraz eski bir bilgisayar var ve daha önce Mac deneyimim yok. Technopat rehberleri izledikten sonra bilgisayarıma Mac kurmaya karar verdim. Rehberleri izledikten sonra bilgisayarıma Mac OS 10.9.0 yükledim ancak bilgisayarımın donanımlarını Mac görmüyordu. Multibeast kurarak sorunu halledebileceğim yazıyordu. Bende Multibeast 5.4.3'ü kurdum. Bilgisayarı yeniden başlatıyorum ancak açılmıyor. Açılırken Apple logosu çıkıyor ve bilgisayar bu ekranda kalıyor.

Bilgisayar özellikleri:
İşlemci CinsiAMD Dual-Core İşlemci E-450 1.6 Ghz
Ön Bellek1 MB
Bellek2GB DDR3
Bellek Slot Sayısı2
Sabit Disk320GB SATA 5400RPM
Ekran KartıONBOARD
Ekran Boyutu15.6"
Ekran TipiLED HD
Ekran Çözünürlüğü1366 X 768
Optik Sürücü8x Super Multi Dual Yazıcı
Network Kartı10/100/1000 Base T
Kamera0.3 Mega Pixel
I/O Port3 USB 2.0, 1 HDMI konektör, 1 VGA, 1 RJ45 ethernet konektörü, 1kulaklık çıkışı, 1 mikrofon girişi
Bluetoothvar
Wireless802.11b/g/n
[TBODY] [/TBODY]
Daha başka gerekli bilgiler varsa söyleyebilirim. Bu sorunu çözmem için ne yapmam gerekiyor? Bilgisayarıma Mac kurduktan sonra driverleri nasıl yükleyebilirim? Bir de bilgisayarım donanımsal olarak Mac' i kaldırabilir mi ?
Bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim...

Son düzenleyen: Moderatör:
-v -f -x GraphicsEnabler=Yes yada No ile başlatın kaldığınız yerde ekran görüntüsü alıp buraya bırakın. Kernel amd mach_kernel olacak ve ondan önce
AMD Kernel For Mavericks 10.9/10.9.1/10.9.2/10.9.3 - InsanelyMac Forum Kernel bu ve mega.co.nz: MEGA burdaki 10.9.5 indirip .raw uzantılı dosyası transmac ile usb yazdirin. Kernel şimdilik değişmeyin , kernel panic hatası alırsanız yada Appstore diğer uygulamalarınız düzgün çalışmaz ise değişin. Ve son olarak bize bilgi verin.

Teşekkürler sorun çözüldü. Ancak bilgisayarım donanımsal olarak ekran kartı, touchpad gibi bazı bileşenleri görmüyor. Bunları mac e nasıl tanıtabilirim. Daha önce mac deneyimim yok anlatımı biraz basit düzeyde yaparsanız sevinirim :)

Merhaba öncelikle ben Tapatalk kullandığım için yukarıda yazdıklarınızı göremiyom. Buraya çalışmayan donanım kimlik bilgileri yazarsanız , bizde ona göre yardımcı oluruz ama bundan önce , google örnek olarak , 10.9.5 kext wizard yada mavericks kext wizard gibi arıyarak kendinizde kext bulup kurabilirsiniz. Sorun olduğunda buraya yazın yardımcı oluruz.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı