Çözüldü ASUS K555L Bluetooth'u Çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Daha fazla  
Selamlar, bilgisayar da Bluetooth'u ses cihazlarına bağlanmak için kullanıyordum. İlk zamanlarda bilgisayara Bluetooth ile bağlandığım zaman Wi-Fi aşırı yavaşlıyordu. Kullanılamaz hale geliyordu. AUX ile bağlanarak idare ediyordum. Şimdi bilgisayarımdan Bluetooth simgesi tamamen yok oldu. Arada çok nadir görüyorum. Mesela bir iki ay kadar hiç görmedikten sonra Ethernet ile bilgisayarımı bağladığımda simge geldi. Daha sonra gelecek mi diye denemek için bağladığım zaman simgeyi tekrar göremedim. Sanırım tesadüftü. Sorun yazılımsal mıdır? Nasıl çözebilirim bilgisi olan var mı? Şu an hiçbir şekilde simgeyi göremiyorum. Bluetooth cihazımı kullanamıyorum. Yazılım yüklemeyi denedim, zaten yüklü yazıyor. Sorun gidermeyi denedim. Sorun bulmuyor. Ne yapabilirim? Soundbar almak istiyorum ama Bluetooth çalışmazsa anlamsız olacak. Teşekkür ederim.

Çözüm
Sorunu bilgisayarın içini açıp Wi-Fi ve Bluetooth kartını temizleyerek çözdüm. Hem de genel bir temizlik yapmış oldum. 1-2 gündür çalışıyor, yorumunuz için teşekkür ederim.
Selamlar, bilgisayar da Bluetooth'u ses cihazlarına bağlanmak için kullanıyordum. İlk zamanlarda bilgisayara Bluetooth ile bağlandığım zaman Wi-Fi aşırı yavaşlıyordu. Kullanılamaz hale geliyordu. AUX ile bağlanarak idare ediyordum. Şimdi bilgisayarımdan Bluetooth simgesi tamamen yok oldu. Arada çok nadir görüyorum. Mesela bir iki ay kadar hiç görmedikten sonra Ethernet ile bilgisayarımı bağladığımda simge geldi. Daha sonra gelecek mi diye denemek için bağladığım zaman simgeyi tekrar göremedim. Sanırım tesadüftü. Sorun yazılımsal mıdır? Nasıl çözebilirim bilgisi olan var mı? Şu an hiçbir şekilde simgeyi göremiyorum. Bluetooth cihazımı kullanamıyorum. Yazılım yüklemeyi denedim, zaten yüklü yazıyor. Sorun gidermeyi denedim. Sorun bulmuyor. Ne yapabilirim? Soundbar almak istiyorum ama Bluetooth çalışmazsa anlamsız olacak. Teşekkür ederim.
K555LB, K555LD, K555LN... Hangisi? :) BIOS'u güncellemeyi veya varsayılan ayarlara sıfırlamayı denediniz mi?

K555LN BIOS nasıl güncellenir bilmiyorum, sıfırlamayı denedim.
Bilgisayarınızın destek sayfasını bırakıyorum. Buradan bütün sürücüleri indirin ve kurun. Ayrıca BIOS'u güncellemek için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterlidir.
1. BIOS güncelleme dosyası sıkıştırılmış bir arşiv içerisinde inecektir. BIOS dosyanızı arşivden çıkarın ve Fat32 olarak biçimlediğiniz bir USB belleğe kopyalayın.
2. USB belleğiniz takılıyken BIOS'a girin ve EZ Flash ile ilgili bir menü arayın.
3. EZ Flash menüsünde USB belleğiniz içerisine attığınız BIOS dosyasını bulun, Enter yapın ve bütün uyarıları kabul ederek yüklemeyi başlatın.
Önemli uyarılar:
BIOS güncellemesini kesinlikle yarıda kesmeyin, bilgisayarı kapatmayın. Bilgisayar şarj düzeyinin %50'nin üzerinde olduğuna emin olun. BIOS güncellemeye başlamadan önce şarj adaptörünü bağlayın. BIOS güncelleme işlemi yarıda kesilirse veya bilgisayar güncelleme tamamlanmadan kapatılırsa bilgisayarınız bir daha açılmayacaktır. Ayrıca destek sayfasındaki modelin sizin bilgisayarınızın modeliyle aynı olduğundan emin olun. Yanlış bir modelin BIOS dosyasını Flash'larsanız bilgisayarınız yine açılmayacaktır.
Uyarıldınız.
Prosedüre uyarsanız sorunsuz bir şekilde BIOS güncelleme işleminiz tamamlanacaktır.
Bilgisayarınızın destek sayfası:
Uyarı: "Please select your CPU or BIOS model name" seçim kutusunda doğru modelin seçildiğine emin olun.
Aklınıza takılan bir şey olursa tekrar yazarsınız.
Kolay gelsin.

Bios güncellemekten biraz ürktüm açıkçası daha önce hiç yapmadım bilgisayarın başına bir şey gelmesi de şu an için hiç işime gelmez. Driver'ı tekrar kurduktan sonra bluetooth simgesi geldi ve 10 dakika kadar çalıştı. Şuan tekrar gitti. Biosla alakası olma ihtimali sizce ne kadar yüksek? Risk almalı mıyım?

Bios güncellemekten biraz ürktüm açıkçası daha önce hiç yapmadım bilgisayarın başına bir şey gelmesi de şu an için hiç işime gelmez. Driver'ı tekrar kurduktan sonra bluetooth simgesi geldi ve 10 dakika kadar çalıştı. Şuan tekrar gitti. Biosla alakası olma ihtimali sizce ne kadar yüksek? Risk almalı mıyım?
Maalesef ilgisi olabilir. Bütün aygıtlar anakarttaki Firmware yazılımıyla kontrol edilir ve burada bir sorun çıktığında cihaz saçmalayabilir. Ürkmenize gerek yok ama modele dikkat edin. Yazdıklarıma uyarsanız sorunsuz bir şekilde güncelleme işlemi gerçekleşecektir.

Sorunu bilgisayarın içini açıp Wi-Fi ve Bluetooth kartını temizleyerek çözdüm. Hem de genel bir temizlik yapmış oldum. 1-2 gündür çalışıyor, yorumunuz için teşekkür ederim.

Çözüm
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı