Çözüldü Asus K555LN kapatınca LED ışık açık kalıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

-UGUR-

Kilopat
Daha fazla  
Asus K555LN laptop kullanıyorum, laptopu kapatırken ya da uyku moduna geçirince, bazen LED göstergedeki ampul simgesi yanık kalıyor. Fan sürekli çalışır kalıyor, LED göstergede sadece ampul simgesi yanık kalıyor. Yani açma tuşuna basınca da tepki vermiyor, tamamen kapatıp tekrar açmak zorunda kalıyorum.

Çözüm
Kardeşim bende de buna benzer bir sorun başıma gelmişti. İnternetten araştırmalarım sonucunda şu işlemi uyguladım ve sorun düzeldi. Bilgisayarı tamamen kapattıktan sonra bataryayı çıkarıp Power tuşuna 10 saniye basılı tutup tekrar bataryasız bir şekilde aç. Muhtemelen düzelecektir. Sorun şundan dolayı oluyormuş: Devamlı prize takılı kaldığından kapasitörlere akım biriktiğinden deşarj olmayınca da LED yanık bir şekilde veya fan çalışır halde kalıyor işte.
Kardeşim bende de buna benzer bir sorun başıma gelmişti. İnternetten araştırmalarım sonucunda şu işlemi uyguladım ve sorun düzeldi. Bilgisayarı tamamen kapattıktan sonra bataryayı çıkarıp Power tuşuna 10 saniye basılı tutup tekrar bataryasız bir şekilde aç. Muhtemelen düzelecektir. Sorun şundan dolayı oluyormuş: Devamlı prize takılı kaldığından kapasitörlere akım biriktiğinden deşarj olmayınca da LED yanık bir şekilde veya fan çalışır halde kalıyor işte.

Çözüm
Selamlar, BIOS pilini değiştirir misin?
Anakartta pil yok.
Dediğinizi yaptım, düzeldi. Önceden uyku modundan çıkaramıyodum, şu an sorunsuz çalışıyor. Sağ ol. Bu bir daha olur mu ya da kalıcı bir arıza olmuş olabilir mi?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı