Asus K555U El Capitan Restart Sonrası Apple Logosunda Kalma

melih ovec

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba laptopuma takıla takıla el capitan yüklemeye çalıştım. Kurulum tamamlandı ilk restarttan sonra tekrar USB'den clover ekranına geldim ve oradan kurulum yaptığım diski seçerek açılmasını bekledim. Apple logosu dolmaya başladı bir yerde çok yavaş ilerlemeye başladı ki artık dayanamadım laptopu açık bırakarak uyumaya gittim sabah açtığımda laptopun pili bitmişti ve kurulan hiçbirşey gözükmüyordu. -v komutuyla çalıştırdığımda ilk olarak şu hatayı aldım:

1 .

1.jpg

Sonra internetteki bir kaç ayarı denedim kexts lerden bazılarını sildim tekrar açtığımda sorun şöyle idi :

2.

2.jpg

Clover Boot ekranı ayarları:

1.

3.jpg

2.

4.jpg

3.

5.jpg

BIOS ayarı Fotoğrafları:

6.jpg

7.jpg

8.jpg

5.
9.jpg

6.

10.jpg

7.

11.jpg

8.

12.jpg

9.

13.jpg

10.

14.jpg

11.

15.jpg

Bilgisayarım ile girilen USB kexts klasörü içi :

16.jpg

TransMac ile girilen Library/Extantion klasörü içi :

17.jpg

TransMac ile girilen System/Library/Extantion klasörü içi:

1.
18.jpg

2.
19.jpg

3.
OELy7D.jpg

4.
20.jpg

5.
21.jpg

6.
22.jpg

Laptop Sistem Özelliklerim:

##### ASUS K555U #######

- İntel İ5-6200U
- 12 GB DDR3 RAM
- NVDİA GEFORCE 940 M Paylaşımsız 2GB
- Disk 1TB SATA

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Boot args kısmına nv_disable=1 komutunu yazdınız mı? Kurulum dosyalarının içinde büyük ihtimalle nvidia kextleri bulunmuyordur. Bu yüzden kurulum da sıkıntı yaşamazsınız. Sıfır Kurulum yapılan bir sistemde ise nvidia kextleri bulunuyor. Bir başka seçenekte intel-virtualization-technology ve VT-d seçeneklerini disable olarak yapın. Clover menüsünün Graphics Injector bölümünde Nvidia ekran kartını göremedim ama yine de BIOS'ta Graphics Configuration seçeneği altından NVIDIA ekran kartını kapalı olduğunu kontrol edin.

En son olarak bu boot dosyalarını kullanın. https://1drv.ms/u/s!Arhpmpax4BrLhyaFAMuFYZAlWHGI

Dropbox - Other.zip
Dropbox - config.plist

Buradaki kextlerin hepsini ve config.plisti at görmesi gerek. Laptopun neredeyse aynısı olan bir model bende de vtdyi de kapatın baska yere kext vs atmadan temiz kuruluma USB'sine atın. Kextleri stystm/library'ye değil USB içindeki othere atın bu sekilde boot olmuştu bende.

Dropbox - Other.zip
Dropbox - config.plist
buradaki kextlerin hepsini ve config.plisti at görmesi gerek laptopun neredeyse aynısı olan bi model bende de vtdyi de kapatınbaska yere kext vs atmadan temiz kuruluma usbsine atın kextleri stystm/library ye deil usb içindeki othere atın bu sekilde boot olmultu bende

Teşekkürler cevabınız için gönderdiğiniz dosyalar işe yaradı mac os görüntülendi ve giriş yapabildim ancak kurulum sonrası driver kurulumu aşamasını tamamladıktan sonra sistemi yeniden başlatmak istedim kapadım açtım ancak yine apple logosu doldu ve yarısında yasak işareti gibi işaret geldi. Ne yapmam lazım yardımcı olursanız mutlu olurum.

Kurulum sonrası driver kurulumu aşamasını tamamladıktan sonra.. Burada tam olarak ne yaptın? Eğer Multibeast ile yada clover bootloader ile OS X kurulu HDD'ne bootloader ve çeşitli sürücüleri yüklemeyi kastediyorsan, bu yaptığın işlemlerden sonra kurulum için kullandığın dosyaları HDD / EFI içine kopyalarsan sorunun çözülür.

Dropbox - Other.zip
Dropbox - config.plist

Buradaki kextlerin hepsini ve config.plisti at görmesi gerek. Laptopun neredeyse aynısı olan bir model bende de vtdyi de kapatın baska yere kext vs atmadan temiz kuruluma USB'sine atın. Kextleri stystm/library'ye değil USB içindeki othere atın bu sekilde boot olmuştu bende.

Sisteminize uygun DSDT yamaladınız mı? DSDT yama yapmaya çalışıyorum hatalarla karşılaşıyorum bir türlü çözemedim. Pil sorunu ekran parlaklığı gibi yamalar.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı