ASUS K555UB oyunlarda düşük performans

yunusemre.yl

Kilopat
Makaleler
4
Yer
Denizli
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
HP Victus 16
i5 13500H
16GB Ram
RTX 4050(120W)
512GB SSD
Meslek
Elektrik Elektronik Mühendisliği Öğrencisi
Herkese iyi sosyaller. Öncelikle ASUS K555UB modelini kullanıyorum. i5 6200U, 8 GB RAM, GeForce 940M ve 120GB SSD'ye sahip.

Windows 10'a geçtiğimde oyunlarda ve grafik performansında ciddi bir düşüş yaşıyorum. Özellikle de FPS oyunu oynadığım için 20-30 FPS'ler benim için çok değerli. Bir sürü performans arttırma çalışması ve ayarı yapmama rağmen bu sorunun önüne geçemedim. Windows 8.1'de 150-160 FPS'ler alabildiğim oyunlarda 90-100 FPS'ler alıyorum ve çok fazla drop yiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. Oyunları NVIDIA ekran kartım ile çalıştırdığıma eminim.

Ekran Alıntısı.PNG

Ekran görüntüsü 2021-06-03 112235.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Wise disk cleaner X kullan bilgisarındaki çöp dosyaları temizler FPS'in artar.

Böyle programlar kullandım fakat FPS'te bir değişiklik oluşturmuyor.

Windows 8.1 kullanmaya devam et bence, bilgisayarın Windows 10'a uygun değil demek ki.

Hocam ASUS'un sitesinde de yalnızca Windows 10 sürücüleri var. Windows 8.1 için Lenovo driverları uyumlu oluyor onları kullanıyorum ama ona rağmen daha yüksek performans almam üzücü.

Yapacak bir şey yok. Asusun sitesinden hangi sürücüleri indiriyorsun? Intel'in sitesinden, NVIDIA'nın sitesinden de indirebilirsin.
Windows 8.1 için Lenovo driverları uyumlu oluyor onları kullanıyorum ama ona rağmen daha yüksek performans almam üzücü.
8.1'i Windows 10'dan her zaman daha iyi görmüşümdür ama AMD 8.1 için sürücü üretmediği için kullanamıyorum.

Yapacak bir şey yok. ASUS'un sitesinden hangi sürücüleri indiriyorsun? Intel'in sitesinden, NVIDIA'nın sitesinden de indirebilirsin.

Touchpad ve ses ayarlarıyla ilgili sürücüleri indiriyorum diğer sürücüleri kendi sitelerinden güncelliyorum.

Aynı sistem var 1TB HDD var bir de. Windows 8.1e geçince FPS artışı oldu mu? Olduysa bende geçeceğim. Son aylarda PC yavaşladı.

Sonradan SSD takviyesi yaptım Windows 11 kullanıyorum şu an aynı sistemde. Windows 8.1 performansı gayet iyiydi fakat SSD eklemediğiniz sürece Windows 8.1 desteği kesildiği için Linux tavsiye ederim.

Geri
Yukarı