ASUS K55V laptop RAM ve SSD tavsiyesi

kartal87

Centipat
Arkadaşlar merhaba,

ASUS K55V model laptopumun RAM'ini yükseltip SSD takmak istiyorum. Mevcut olarak 6 GB RAM'e rahip. 8 GB RAM'e yükseltmek istiyorum (daha fazla yükseltilebilir mi?) Uyumlu olan RAM ve SSD tavsiyelerinize ihtiyacım var. Tavsiyelerinizi satın alma linki ile birlikte paylaşırsanız sevinirim.

Dosya Ekleri

• 1.jpg
    1.jpg
    44,3 KB · Görüntüleme: 63
  • 3.jpg
    3.jpg
    32,7 KB · Görüntüleme: 51
  • 4.jpg
    4.jpg
    43,9 KB · Görüntüleme: 51
Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba,

ASUS K55V model laptopumun RAM'ini yükseltip SSD takmak istiyorum. Mevcut olarak 6 GB RAM'e rahip. 8 GB RAM'e yükseltmek istiyorum (daha fazla yükseltilebilir mi?) Uyumlu olan RAM ve SSD tavsiyelerinize ihtiyacım var. Tavsiyelerinizi satın alma linki ile birlikte paylaşırsanız sevinirim.
Maksimum 8 GB RAM yapabilirsiniz.
4+4 kombinasyonu yapabilirsiniz. Şu an üzerinde bulunan 2 GB RAM'i söküp yerine 4 GB 800MHz DDR3 takabilirsiniz. 800MHz frekans değerine sahip RAM bulamadığım için link paylaşamıyorum. Farklı frekans ile mevcut 800MHz RAM'i çalıştırabiliyorsanız bütçenize uygun olanı alabilirsiniz.
SSD olarak 2.5" SATA SSD kullanabilirsiniz. Mevcut HDD'yi çıkarıp yerine takmanız gerekiyor. SSD'ye hafıza ve bütçe belirtmediğiniz sürece öneride bulunamam.

Maksimum 8 GB RAM yapabilirsiniz.
4+4 kombinasyonu yapabilirsiniz. Şu an üzerinde bulunan 2 GB RAM'i söküp yerine 4 GB 800MHz DDR3 takabilirsiniz. 800MHz frekans değerine sahip RAM bulamadığım için link paylaşamıyorum. Farklı frekans ile mevcut 800MHz RAM'i çalıştırabiliyorsanız bütçenize uygun olanı alabilirsiniz.
SSD olarak 2.5" SATA SSD kullanabilirsiniz. Mevcut HDD'yi çıkarıp yerine takmanız gerekiyor. SSD'ye hafıza ve bütçe belirtmediğiniz sürece öneride bulunamam.
RAM alırken model önemli mi. Yani herhangi bir markanın 4 GB 800MHz DDR3 model ram'ini alsam sorun çıkar mı ? 250gb veya 240gb bir SSD düşünüyorum.

RAM alırken model önemli mi? Yani herhangi bir markanın 4 GB 800MHz DDR3 model RAM'ini alsam sorun çıkar mı? 250GB veya 240GB bir SSD düşünüyorum.

Marka önemli değil. Frekanslar birbirini tutsun yeter.
SSD olarak Samsung öneririm.
Samsung 860 Evo 250GB 560MB-520MB/s Sata3 2.5" SSD Fiyatı (hepsiburada.com)
SSD için acele etmeyin. Her indirim, indirim olmuyor maalesef. Güzel fiyat araştırması yapın. Bu hafta birkaç markada sanırım indirim olacak, takip edin sürekli. SSD piyasası borsa gibi anlık değişiklikler oluyor.

K55v RAM ve SSD takmak istiyorum bütçede sorun yok ne önerirsin?
Marka önemli değil. Frekanslar birbirini tutsun yeter.
SSD olarak Samsung öneririm.
Samsung 860 Evo 250GB 560MB-520MB/s Sata3 2.5" SSD Fiyatı (hepsiburada.com)
SSD için acele etmeyin. Her indirim, indirim olmuyor maalesef. Güzel fiyat araştırması yapın. Bu hafta birkaç markada sanırım indirim olacak, takip edin sürekli. SSD piyasası borsa gibi anlık değişiklikler oluyor.
Selamun aleyküm asus k55v orijinal özellikte şuan.ram ve ssd takmak istiyorum.bütçede sorun yok ne önerirsin.yorumunu okudum frekans değeri felan nasıl öğrenebilirim PC den

K55v RAM ve SSD takmak istiyorum bütçede sorun yok ne önerirsin?

Selamünaleyküm ASUS K55v orijinal özellikte şu an. RAM ve SSD takmak istiyorum. Bütçede sorun yok ne önerirsin. Yorumunu okudum frekans değeri falan nasıl öğrenebilirim PC'den

RAM konusunda uzman değilim ama SSD konusunda bütçe sorunun yoksa Samsung 870EVO öneririm.

Yeni konular

Geri
Yukarı