Asus K55VJ SX077D BIOS Şifresi

alperenozbey

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ASUS K55VJ SX077D model bir bigisayarım var. BIOS'a koyduğum şifreyi unuttum sonra kurcalarken bir şifre daha koydum ve her açılışta bios kısmında şifre soruyor ve şu ana bios a giremiyorum. Lütfen yardım eder misiniz?

Dip Not: Bios'u sıfırlamak için bios pilini çıkarttım, defalarca denedim ama olmadı.

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk önce f2 tuşuna basıp biosa girin, tabiki bios'unuzda şifre bulunduğu için giremiyorsunuz. Aklınıza gelen random şifreleri girin ve 3. denemede hatalı password deyip master password girmenizi isteyecektir ve sistem size herhangi bir master kodu vericek örnek; 3D81C6B1 gibi. Bu verilen master kodunu bir yere not edin daha sonra esc ye basıp pc'yi başlatın.

Pc açıldıktan sonra şu sayfaya girin: BIOS Master Password Generator for Laptops enter your code yazan yere daha önce not aldığınız master kodunu buraya elle girin(copy-paste yapmayın).
Yazdığınız kodun hemen altında bir şifre verilecektir, o şifrede sizin daha önceden belirlediğiniz bios şifrenizdir.

@GamerBoy ramdom şifre girdikten sonra bu cevabı alıyorum

Dosya Ekleri

• DSC_0732.jpg
    DSC_0732.jpg
    50,9 KB · Görüntüleme: 428
Bios sürümü Phoenix olan bir anakartta sorunu bu yöntemle çözmüştük.Bazı anakartların bios sürümlerinde password kırılamıyor ve fabrika müdahalesi gerekebiliyor.Eğer çözüm bulamazsanız size tavsiyem ürünü teknik servise vermeniz.

teknik servise vermeyi düşündüm ilk olarak ama HDD'nin içindekileri de sileceklerinden dolayı yedekleme yapmak ile uğraşmak istemedim teşekkür ederim herkese

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı