ASUS K55VJ-SX216D veya LENOVO Z500

cc12cc

Hectopat
Arkadaşlar birkaç gündür araştırma yapıyorum. 2 laptop arasında kaldım. 2 sinide canlı olarak gördüm.
Laptoptan beklentim oyun amaçlı değil, sadece aktif bi şekilde download yapıp, nette gezinmek film vs indirmek, hdmi ile tv ye bağlayıp izlemek gibi. Donma, Isınma probleminin olmaması birde, oyun amaçlı olmadığı için aldığım laptop ı minimum 7-8 yıl kullanmayı hedefliyorum. Bütçemide biraz zorlayarak aşağıdaki 2 laptop arasında kaldım, acaba hangisini seçmeliyim?

ASUS K55VJ-SX216D i5-3230M 2.6GHz 4GB 750GB 2GB GT635M 15.6" Freedos Notebook
ASUS K55VJ-SX216D i5-3230M 2.6GHz 4GB 750GB 2GB GT635M 15.6" Freedos Notebook | hızlıal.com

eğer bu ürünü alırsam win8 i kendim yükleyeceğim. fiyatı 1350 TL, worlcardın kampanyası ile 100TL World Puan veriyor. 1250 TL ye geliyor. ( Kardeşim asus kullanıyor memnun, içimden bir ses asus al diyor fiyatta z500 e göre avantajlı 150 TL:) ) ilerde 4gb olan rami eğer yetersiz gelirse 4gb ekleyebilirim.harddisc 750 gb yeter benim için.

LENOVO Z500 NOTEBOOK CORE İ5 2.60GHZ-6GB 1TB-2GB-15.6-W8 TASINABİLİR BİLGİSAYAR
VATAN COMPUTER - LENOVO - Z500 NOTEBOOK CORE

lenovonun kasasına bayıldım baya hoş görünüyor. fiyatı 1400 TL

ASUS un ekran kartı lenovoya göre daha iyi gibi ve pili çıkrtılabilir lenovoda ise gömülü yanılmıyorsam youtube dan izlediğim kadarıyla. Lenovonun kağıt üzerindeki artısı harddiscinin 1tb olması ve ram 6gb olması yanılmıyorsam

Evet arkadaşlar yorumlarınızı bekliyorum, hangisini tercih etmeliyim?

1- Teknosa'dan sakın alma.
2- Asus batarya konusunda şu an önde görünüyor. Ancak diğer teknik özellikler bakımından diğer markalarla iyi kıyaslama yapman lazım.
3- Biraz daha bütçe ayırıp Macbook Air alabilirsen çok daha sağlam bir seçim yapmış olursun. Böylece uzun yıllar kullanıp yukarıda bahsettiğin ihtiyaçların için fayda görebilirsin.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı