ASUS Laptop Anlık Kasma Sorunu

Disk'de bad sectör yoksa, disk parçalanmış ve %10-15 gibi bir değerde ise sorun düzelecektir.
şu an yarısından fazlası bitti hiç kırmızı çıkmadı
388077

şu an yarısından fazlası bitti hiç kırmızı çıkmadı
388077
ne yapmam gerek ?

Son düzenleme:
Evet arkadaşlar bu sorunu birçok oyunda da var bu sorunum. Donma değil sadece kasma arkadaşlar 3 saniyede bir oluyor çok sinir bozucu. Laptopu alalı 1.5 yıl oldu, ne yapmalıyım?

Laptop özelliklerim :
* I7 7500U
* GeForce 920M
* 8GB Ram
* 1 TB HDD

Oyun oynarken CPU ve GPU değerlerini kontrol edin. Ya da güzel bir deneme programıyla sisteminizin tüm parçalarını teste sokun.

Disk denetimi açısından Seagate disklerde HD Tune benzer sıkıntılar tespit ediyor ama genelde fos çıkıyor. Bu açıdan SeaTools ile veya HD Tune'un Pro ve güncel sürümüyle test etmenizi öneririm.

Oyun oynarken CPU ve GPU değerlerini kontrol edin. Ya da güzel bir deneme programıyla sisteminizin tüm parçalarını teste sokun.

Disk denetimi açısından Seagate disklerde HD Tune benzer sıkıntılar tespit ediyor ama genelde fos çıkıyor. Bu açıdan SeaTools ile veya HD Tune'un Pro ve güncel sürümüyle test etmenizi öneririm.
fotoğrafını çekemedim fakat ets2de normal ets2de multi değil işlemci sıcaklığı ve ekran kartı sıcaklığı 88-89-90 arasında geçiyor daha üstüne çıkmıyor ekran kartı kullanımı %99 işlemci kullanımı arada %67 oluyor daha sonra %32 ye iniyor sonra %25 yani sürekli değişiyor bu şekilde ve diğer oyunlardada hemen hemen değerler aynı.

fotoğrafını çekemedim fakat ets2de normal ets2de multi değil işlemci sıcaklığı ve ekran kartı sıcaklığı 88-89-90 arasında geçiyor daha üstüne çıkmıyor ekran kartı kullanımı %99 işlemci kullanımı arada %67 oluyor daha sonra %32 ye iniyor sonra %25 yani sürekli değişiyor bu şekilde ve diğer oyunlardada hemen hemen değerler aynı.

Sıcaklık değerleri biraz yüksek. Bakım yapmanızı öneririm ya da bir soğutucuyla kullanın. Anlık donmalar bu nedenle de olabilir.

Eğer her şey normal, dereceler de normalken sorun yaşarsınız, bu sefer kullanım yüzdeleri üzerinden bir yere varmamız gerekecek...

Arkadaşlar resimde gördünüz özellikli laptopu daha 4 gün önce aldım. İlk günden beri youtube girerken bile 2-3 saniye anlık kasma oluyor. Oyun indirdim cs go pubg pubg mobile hepsinde inanılmaz derecede anlık donma giriyor. Amd ekran kartını siteden güncelledim yine düzelmedi. Teknosa'ya gidip konuşmalı mıyım durumu yoksa sistemsel olarak düzeltilebilecek bir durum mu ?

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    12,2 KB · Görüntüleme: 34

Yeni konular

Geri
Yukarı