ASUS laptop fiyatından fazla onarım ücreti istiyor

Sürekli olarak oluyor her iki grafik işlemcide çalışırken de oluyor.

Masaüstünde de olduğuna göre o zaman iki seçenek kalıyor, ya cidden anakart komple değişecek ya da ekranın Flex kablolarında sıkıntı oluştu veya ekran değişecek. Umarım ekran ile ilgili bir problem vardır, ekranı değiştirip çözersin. HDMI ile başka bir ekrana bağlayıp test edip sonuçlarını söylersen ona göre hareket ederiz.

Harici ekrana bağladınız mı?
Bence bu sorun monitörden kaynaklanıyor. Bazen beniz LCD ekran monitörde böyle oluyordu sonra geçiyordu.

Görüntüyü harici ekrandan almayı denediniz mi ? Belki basit bir panel arızasıdır. Servistekileri işi çok iyi bilen insanlar sanmayın.
Evet ekrandanmış. Panel değişimi yapıldı dışarda bir bilgisayarcıda ve sorun düzeldi. Servis belki ürünün kasasını açmadı bile verdiğim kargo ve arıza tespit parasına yanayım. Garanti sonrası hizmet yokmuş asusta bunu anlamış olduk.

Evet ekrandanmış. Panel değişimi yapıldı dışarda bir bilgisayarcıda ve sorun düzeldi. Servis belki ürünün kasasını açmadı bile verdiğim kargo ve arıza tespit parasına yanayım. Garanti sonrası hizmet yokmuş asusta bunu anlamış olduk.
Çok yanlış bir değerlendirme olmuş malesef. Emin ol garanti kapsamindayken de hizmet yok. Garantideyken sallayip garanti bitince de ücretli tamir çıkarıyorlar.

Çok yanlış bir değerlendirme olmuş malesef. Emin ol garanti kapsamindayken de hizmet yok. Garantideyken sallayip garanti bitince de ücretli tamir çıkarıyorlar.
Daha önce garantili ürünümde de tüketici hakem heyetlik olmuştuk asusta eski kağıthane servisi sağolsun. Türkiyede hangi global firmanın servisi iyi diyebiliriz bilemiyorum. Msi, dell,hp,asus... Sırf bundan ötürü monster çok yakın gelmeye başladı laptop konusunda.

Daha önce garantili ürünümde de tüketici hakem heyetlik olmuştuk asusta eski kağıthane servisi sağolsun. Türkiyede hangi global firmanın servisi iyi diyebiliriz bilemiyorum. Msi, dell,hp,asus... Sırf bundan ötürü monster çok yakın gelmeye başladı laptop konusunda.
Sorunun çözülmüş olmasına sevindim. Geçmiş olsun.

Çok ciddi karlar ediyor bizim distribütörler ama iş doğru dürüst servis hizmeti vermeye gelince yanaşmıyorlar, ceplerinden bir kuruş çıkmasin. Ben eminim ayni problem için garanti kapsamindayken gönderince problem yok deyip gonderecekleri cihaza garanti bitiminde falancasi bozuk deyip masraf cikaracaklardir. Çünkü resmen adam söğüşleme üzerine kurulu düzenleri.

Çözülmesine sevindim ama şu servislerin garanti sonrasında yaptıklarına ben bile şaşırıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı