Asus laptop ısınma ve anlık performans düşmesi

Herkese merhabalar benim laptop özelliklerim bu şekildedir:
  • i7 7500 U 2.90 GHz 3.50 Boost
  • 8 GB RAM
  • 2GB Nvidia Geforce 920 M
  • 1TB HD
  • Asus X541UJ-GO055
Sorun şu arkadaşlar. Atıyorum ben ETS 2 oynuyorum ve bilgisayarım ısınınca birden anlık kasma oluyor 45 FPS alırken 18-19 FPS'e düşüyor ve 45 FPS'e tekrar çıkıyor. Ben bu durumu nasıl çözebilirim? Başka ise aynı sorun şu oyunlarda var:
  • CS:GO
  • PUBG MOBİLE
  • Construction Simulator - Gold Edition
  • PRO EVOLUTION SOCCER 2018 LITE

Son düzenleyen: Moderatör:
Laptopunuzun içini açın. Fanını iyice temizleyin, mümkünse Youtube videolarını izleyip yağlayın. Bakır plakayı çıkartıp işlemci ve ekran kartının üzerindeki termal macunu saf alkol ile tamamen silin (Sert bir cisimle sakın kazımayın.). Sonra üzerine aldığınız termal macunu (Eğer almadıysanız Cooler Master Mastergel Maker Nano, Arctic MX-4 ya da Noctua NT-H1 alabilirsiniz. Piyasanın en iyilerindendir.) işlemci ve ekran kartının üzerine pirinç tanesinden biraz büyük olacak şekilde sıkın. Yaymanıza gerek yok, bakır plakayı üzerine koyduğunuzda kendisi dağılacaktır. Bakır plakayı yerleştirdikten sonra tüm vidaları sıkıp laptopu kapatın.

Termal macununuzu yenileyebilirsiniz. Buna ek olarak laptop soğutucusu kullanın.
Bir bilgisayarciya vermelimiyim yoksa kendimmi temizleyeyim korkuyorum bir şey olacak diye
Laptopunuzun içini açın. Fanını iyice temizleyin, mümkünse Youtube videolarını izleyip yağlayın. Bakır plakayı çıkartıp işlemci ve ekran kartının üzerindeki termal macunu saf alkol ile tamamen silin (Sert bir cisimle sakın kazımayın.). Sonra üzerine aldığınız termal macunu (Eğer almadıysanız Cooler Master Mastergel Maker Nano, Arctic MX-4 ya da Noctua NT-H1 alabilirsiniz. Piyasanın en iyilerindendir.) işlemci ve ekran kartının üzerine pirinç tanesinden biraz büyük olacak şekilde sıkın. Yaymanıza gerek yok, bakır plakayı üzerine koyduğunuzda kendisi dağılacaktır. Bakır plakayı yerleştirdikten sonra tüm vidaları sıkıp laptopu kapatın.
Çok teşekkürler hepinize deneyeceğim.
Rivaturner veya benzeri bir program ile oyun içinde GPU ( Ekran kartı) ve CPU ( İşlemci) ısı değerlerini kontrol edebilir misiniz ?
Evet edebilirim ama aksam size değerleri atacagım şu an çalışma içerisindeyim

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı