ASUS laptopa çay döküldü

CaBul

Decapat
Daha fazla  
Merhaba. 4 gün önce şekerli çay içerken klavyenin 1/4'lük kısmına ve bilgisayarın alt kısımına çay kaçtı. Bir de temizleyeyim derken 4 tane tuş kırdım. Laptop çalışıyor fakat içine biraz çay kaçtığı kesin. ASUS teknik servisine götürsem cihazı ne kadara temizlerler? Teknik desteği arayıp sormak istemiyorum çünkü direkt seri numarasından garantiyi bitiriyorlar bu durumda.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ne kadara yapar yetkili servis bilmiyorum ama yapılması gerektiği ve kesinlikle garantinin son bulacağı kesin. Kaçınılmaz son yine bir teknik servis.

Merhaba. 4 gün önce şekerli çay içerken klavyenin 1/4'lük kısmına ve bilgisayarın alt kısımına çay kaçtı. Bir de temizleyeyim derken 4 tane tuş kırdım. Laptop çalışıyor fakat içine biraz çay kaçtığı kesin. ASUS teknik servisine götürsem cihazı ne kadara temizlerler? Teknik desteği arayıp sormak istemiyorum çünkü direkt seri numarasından garantiyi bitiriyorlar bu durumda.
Benim eski laptopa(laptop'un garantisi yoktu)döktüğümde çayın içinde çıkmasını bekleyip kurumaya bırakmıştım laptop hala sıkıntısız ve eksik olmadan çalışıyor ama siz teknik servise götürün ama götürünce cihazınız garanti kapsamı kalabilir.

Benim eski laptopa döktüğümde çayın içinde çıkmasını bekleyip kurumaya bırakmıştım laptop hala sıkıntısız ve eksik olmadan çalışıyor ama siz teknik servise götürünce cihazınız garanti kapsamı kalabilir.

Çayın içindeki şeker sorun çıkarabilir ama. Zamanla klavyedeki tuşlar basmamazlık yapabilir ya da daha kötüsü bir daha açılmamak üzere kapanabilir. En kısa zamanda müdahale etmek en doğrusu.

Kaçtığı gibi bilgisayarı sallayıp. Yan yatırıp ısıtmanız gerekiyordu. Malesef ki teknik servisten başkasının çözmesi zor.

Arkadaşın dediği gibi tek çare teknik servis şu an çalışıyor ama ileride ısındığı zaman karemelize olabilir başıma gelmişti bana yeni bir ankarta maal oldu.

Çayın içindeki şeker sorun çıkarabilir ama. Zamanla klavyedeki tuşlar basmamazlık yapabilir ya da daha kötüsü bir daha açılmamak üzere kapanabilir. En kısa zamanda müdahale etmek en doğrusu.
Hocam mesajı dalgınlıkla eksik yazmıştım sonra götürmesini söyledim her zaman teknik servis en mantıklısı.

Hocam teknik servise gidince zaten cihaza zarar verdiğiniz için garantiyi bitirecekler. Bir şey fark etmeyecek yani.

Kaçtığı gibi bilgisayarı sallayıp. Yan yatırıp ısıtmanız gerekiyordu. Maalesef ki teknik servisten başkasının çözmesi zor.

Yaptım cihazı v şeklinde bırakıp 1 saat kadar bekledim içindeki sıvının çoğu çıktı. Anında müdahale ettim zaten. Bir de sanırım bu serinin suya dayanıklılığı var biraz.

Hocam teknik servise gidince zaten cihaza zarar verdiğiniz için garantiyi bitirecekler. Bir şey fark etmeyecek yani.

Arkadaşın dediği gibi tek çare teknik servis şu an çalışıyor ama ileride ısındığı zaman karemelize olabilir başıma gelmişti bana yeni bir ankarta maal oldu.

Yani şahsi düşüncem 4 gündür çok sorun çıkmadı ama cihazı çok yorucak bir şey de yapmadım. Karamelize olabilir gerçekten. Yazlıktayım 5 6 gün sonra dönüceğim. O zaman bir teknik servis yolu gözüktü.

Ama dökülen miktarda çok değil o yüzden bilmiyorum. Bir de UPS Kargo çağırma işi çok sıkıntılı.

Son düzenleme:
Yaptım cihazı v şeklinde bırakıp 1 saat kadar bekledim içindeki sıvının çoğu çıktı. Anında müdahale ettim zaten. Bir de sanırım bu serinin suya dayanıklılığı var biraz.

Yani şahsi düşüncem 4 gündür çok sorun çıkmadı ama cihazı çok yorucak bir şey de yapmadım. Karamelize olabilir gerçekten. Yazlıktayım 5 6 gün sonra dönüceğim. O zaman bir teknik servis yolu gözüktü.
Teknik servise götürmelisin bence ama suya dayanıklılığı varsa çok birşey olacağını sanmıyorum, hangi tarafa döküldü?

Geri
Yukarı