ASUS laptopta nasıl fan hızı ayarlanır?

arcturussa

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar R6 oynarken ve bütün FPS tabanlı oyunları oynarken işlemcim 90 derecelerin üstünü rahat görüyor ve arada 100 derece gördüğü bile oluyor. İşlemcimin gücünü kısmadan ya da çok az kısaraktan CPU sıcaklığımı ayarlamak istiyorum. Bu arada GTA 5 gibi oyunlar oynarken 1080p çözünürlükte 85 dereceyi rahat buluyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar R6 oynarken ve bütün FPS tabanlı oyunları oynarken işlemcim 90 derecelerin üstünü rahat görüyor ve arada 100 derece gördüğü bile oluyor. İşlemcimin gücünü kısmadan ya da çok az kısaraktan CPU sıcaklığımı ayarlamak istiyorum. Bu arada GTA 5 gibi oyunlar oynarken 1080p çözünürlükte 85 dereceyi rahat buluyor.

BIOS'tan yapılıyor diye biliyorum ASUS'larda ya da MSI Afterburner ile de yapabilirsin.
HP laptoplarda bilen biri bana yardımcı olabilir mi?

Çoğu laptop fan hızı ayarlamaya izin vermez, CPU ısınıyorsa zaten fanlar maksimum seviyede çalışmaya başlar. Eğer ses sizi rahatsız ediyorsa Turbo Boost özelliğini kapatmayı deneyebilirsiniz ama performans etkilenecektir.

Laptop modeline göre değişir ama 90-100 dereceler tam yük altında gayet normal değerler.

Cihazınızın modeli ve özellikleri nedir? Destekliyorsa Asus'un kendi MyASUS uygulaması ile fan modları arasında ayarlama yapabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı