Çözüldü ASUS laptopta oyuna girince işlemci hızı sabitleniyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

DarkManN

Centipat
Daha fazla  
ASUS marka laptop kullanıyorum. Ara sıra oyuna girdiğim zamanlar işlemci hızı 0.39 GHz gibi değerlere düşüyor ve oyun oynanmaz hale geliyor. Bilgisayarı kapatıp açınca düzeliyor. Yeniden başlatınca düzelmiyor. Format dahil attım fakat faydası olmadı. Isınma sorunu da yok. Ne yapabilirim?

Çözüm
Donanımsal bir sorun olduğunu düşünüyorum. Format bile işe yaramadı. Makineyi kapatıp açınca düzeldiği için konu kapanmıştır.
ASUS marka laptop kullanıyorum. Ara sıra oyuna girdiğim zamanlar işlemci hızı 0.39 GHz gibi değerlere düşüyor ve oyun oynanmaz hale geliyor. Bilgisayarı kapatıp açınca düzeliyor. Yeniden başlatınca düzelmiyor. Format dahil attım fakat faydası olmadı. Isınma sorunu da yok. Ne yapabilirim?

Perforsmans nihai performans ayrica oyun modu varsa al dusmez ama elektrik harcar.

Hocam eğer sıcaklık değerleri normal ve güç planı nihai performans modunda ise oynadığınız oyunu "ProgramDosyaları86" konumuna kurmuş olabilirsiniz. Onu bir kontrol edin. Aynı sorunu yaşamıştım oyunu kaldırıp direk C: Konumuna kurup çözmüştüm.Deneyip sonucu yazın yine yardımcı olmaya çalışırım.

Throotlestop gibi bir uygulamadan BD PROCHOT özelliğini kapatmayı deneyin
Bu özelliği kapattıktan sonra uygulamayı silebilir miyim?
Hocam ısınma sorunu yok derken umarım sensör üzerinden değerlendirme yapmışsınızdır.
İşlemci sıcaklığından bahsediyorum.
Isı değerlerinin doğruluğundan emin olmaya çalışın. Belki de işlemci çok ısındığı için frekans düşüyordur.
70-80 civarı fazlasını görmedim. Eminim.
şarj kablosunu çıkarıp takınca düzelir bide yüksek performansa al
Denedim fakat faydası olmadı. Yüksek performansta deniyorum zaten.
Sıcaklılar ne durumda?
65-70-83 civarında.
Hocam eğer sıcaklık değerleri normal ve güç planı nihai performans modunda ise oynadığınız oyunu "ProgramDosyaları86" konumuna kurmuş olabilirsiniz. Onu bir kontrol edin. Aynı sorunu yaşamıştım oyunu kaldırıp direk C: Konumuna kurup çözmüştüm.Deneyip sonucu yazın yine yardımcı olmaya çalışırım.
Güç seçeneklerimde sadece dengeli mod var. Oyunun kurulu olduğu yer C: >Program Dosyaları x86
Her zaman bu sorunu yaşamıyorum. Bilgisayarı kapatıp açınca düzeliyor. (Yeniden başlatınca düzelmiyor.) Oyuna girer girmez işlemci sabitleniyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı