ASUS laptopta yaşadığım iade problemi

SepuLtura

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Başıma gelen bu kötü olayı size de anlatıp olası problem yaşamanızı engellemek istiyorum. Daha önce burada da konu açmıştım. ASUS TUF Gaming notebook satın aldım. Fakat bilgisayarın işlemcisinin aşırı derecede ısınması sonucunda aldıktan 2 gün sonra Ankara KVK teknik servise götürdüm. 1 hafta bekleyişin ardından bir sorun olmadığını söyleyip BIOS güncellemesi yapıp bana aynı ürünü yolladılar. Sorunun devam ettiğini fark etmem tahmin edersiniz ki çok uzun sürmedi. Oyuna girip yalnızca 15 dakika oynadıktan sonra işlemcinin 98 derecelere çıktığını (bir keresinde kapandığını) gördüm. Bunun üzerine yeniden servisi aradım bu sefer video ve görüntü yollamam gerektiğini bana söylediler. Görüntüleri mail yoluyla ilettikten 6 gün sonra yeniden aradılar ve tekrar servise yollamamı söylediler. Bu sefer İstanbul'a yolladım. Tekrar bir hafta bekleyişin ardından yine bir sorun olmadığını söylediler. Ben bunun üzerine tek tek problemleri anlattım. İşin ironik yanı beni arayan kişinin gönderdiğim görüntülerden bir haberi olması. Sanıyorum ki benim darlamam sonucunda bana değişim iade formu yolladılar. Sıkıntı da tam burada başlıyor.

Bu formu satıcıya yani Hepsiburada'ya yollamamı eğer ellerinde aynı üründen varsa değişim eğer yoksa para iadesi yapılacağını söylediler. Bende bu ürünü indirimdeyken satın aldığımı, eğer ellerinde yoksa bana iade edilen para ile bu düzeyde bir bilgisayar alamayacağımı ve bu durumun beni mağdur edeceğini söyledim. Telefonda konuştuğum kişi eğer satıcının elinde yoksa ürünü bir şekilde temin ettirip bana ulaştıracağını söyledi ve beni ikna etti. Belgeyi gönderdim ve ellerinde olmadığı için bana para iadesi yaptılar. Israrla değişim talep etmeme rağmen para iadesi kartıma geçti. Bunun üzerine satıcıyı aradım ve yukarıdaki durumu aynen izah ettim. O zamanın şartları ile 14 binden 12 bin liraya aldığımı hiç değilse bana aradaki miktarı karşılayacak bir hediye çeki yollamalarını istedim. Bana prosedürümüzde böyle bir olayın olmadığını beni anladıklarını fakat ellerinden bir şey gelmediğini söylediler. Tekrar ASUS'u aradım, sorunu daha doğru düzgün dinlemeden bizden ne istiyorsunuz tarzında kaba bir cevap aldım. Kendilerinin sadece üretici olduğunu satış yapmadıkları için bu problemin satıcı ile benim aramda olduğunu söyledi. Yani son durumda satıcı aradan çekildi, ASUS aradan çekildi ve tüketiciyi zor durumda bıraktılar. Ben bir avukat ile tüketici mahkemesine kadar gitmeyi düşündüm ve şu an işlemlere başladık. Umarım bu konu hepinize yardımcı olur ve benim çektiğim sıkıntıyı çekmezsiniz. Ürünü 30 Temmuz'da sipariş ettim ve yalnızca doğru düzgün 4 gün kullanabildim. Hepinize teşekkür ederim.

Merhaba, bilgisayarınızla yaşadığınız sorun için üzgünüm ama biraz garip geldi düşünme şekliniz. Ne demek aradaki fiyat farkını bana telafi edin? :D çok komik geldi bu bana. 12 bine aldığınız ürünü iade ettiğinizde neden size 14 bin ödesinler ki? İndirimli almış olmanız iade ederken tam fiyat alacağınız anlamına gelmiyor. İstediğiniz kadar dava açabilirsiniz asla haklı olduğunuz bir durum yok burada maalesef. Başlığa girmeden önce iade kabul etmediler falan sanmıştım ben de...

Sorunu tam anlayamadım, ürün ellerinde olmadığı için para iadesi almışsın ki bu iyi bir şey ben para iadesi için 8 aydır uğraşıyordum. Tüketici hakem heyetine başvurduysan konu geri çevrilir çünkü ortada bir mağduriyet gözükmüyor. Üründe hata tespit edilmiş ve paranı geri almışsın.

o kadar saçma bir istekki, indirim varken 12 ye aldın sonra ellerinde yok diye sana aradaki indirim farkını versinler istiyorsun. birde kendini baya haklı olduğuna inandırmışsın avukat falan tutmuşsun şaka gibi. Allah yardımcın olsun.

Ben 4 ay boyunca iade edebilmek için uğraştım sen gene iyi çözmüşsün bence bu kadar kısa sürede çözdüğün için şükretmelisin. 😂

Merhaba, bilgisayarınızla yaşadığınız sorun için üzgünüm ama biraz garip geldi düşünme şekliniz. Ne demek aradaki fiyat farkını bana telafi edin? :D çok komik geldi bu bana. 12 bine aldığınız ürünü iade ettiğinizde neden size 14 bin ödesinler ki? İndirimli almış olmanız iade ederken tam fiyat alacağınız anlamına gelmiyor. İstediğiniz kadar dava açabilirsiniz asla haklı olduğunuz bir durum yok burada maalesef. Başlığa girmeden önce iade kabul etmediler falan.

Öncelikle teşekkür ederim üzgün olduğunuz için. Sizi anlıyorum yazdıktan sonra nokta ve büyük harf denetimi yapıp paylaştıktan sonra konu otomatik olarak iade sorunu diye açılmış bende yazdıktan sonra fark ettim. Diğer türlü de şunu demek istiyorum bu bilgisayar ASUS garantilidir imalatçı garantili değil herhangi bir sorun olduğunda kendi teknik servisi bakmaliydi beni satıcıya yönlendirdi. Daha önce monster notebook kullanmıştım hoparlöründe problem olduğu için diğer gün yenisi yollanmıştı. Ben gene böyle bir hizmet beklemiştim. Satıcıyla muhattap olmam gerektiğini soylediklerinde elinde ürün kalmassa böyle bir durum olabileceğini ısrarla o zaman söylediğimde merak etmeyin satıcı distribütör firmaya ulaşır aynı ürünü size tedarik eder demesi. Şimdi elimde ürün yok, 1 ay bilgisayarsiz kaldım ve haftaya üniversitem başlayacak. Paramı aldım ama daha düşük sistemli bir PC bulmak zorunda kalacağım. Burada tüketiciyi zor durumda bırakıyorlar demek istedim. Fakat aşağıda ASUS trolu olduğuma kadar yazilip linç yedim. Benim istediğim ürün değişimiydi fakat olmadı. Şikayet var gibi sitelerde garantinin kötü çalıştığı vesaire yazılıyordu bende burada yaşadığım sorunu dile getirerek buradaki diğer kullanıcı arkadaşlari bilgilendirmek istemiştim.😶
Konu kilitlensin lütfen.

Son düzenleme:
Öncelikle teşekkür ederim üzgün olduğunuz için. Sizi anlıyorum yazdıktan sonra nokta ve büyük harf denetimi yapıp paylaştıktan sonra konu otomatik olarak iade sorunu diye açılmış bende yazdıktan sonra fark ettim. Diğer türlü de şunu demek istiyorum bu bilgisayar ASUS garantilidir imalatçı garantili değil herhangi bir sorun olduğunda kendi teknik servisi bakmaliydi beni satıcıya yönlendirdi. Daha önce monster notebook kullanmıştım hoparlöründe problem olduğu için diğer gün yenisi yollanmıştı. Ben gene böyle bir hizmet beklemiştim. Satıcıyla muhattap olmam gerektiğini soylediklerinde elinde ürün kalmassa böyle bir durum olabileceğini ısrarla o zaman söylediğimde merak etmeyin satıcı distribütör firmaya ulaşır aynı ürünü size tedarik eder demesi. Şimdi elimde ürün yok, 1 ay bilgisayarsiz kaldım ve haftaya üniversitem başlayacak. Paramı aldım ama daha düşük sistemli bir PC bulmak zorunda kalacağım. Burada tüketiciyi zor durumda bırakıyorlar demek istedim. Fakat aşağıda ASUS trolu olduğuma kadar yazilip linç yedim. Benim istediğim ürün değişimiydi fakat olmadı. Şikayet var gibi sitelerde garantinin kötü çalıştığı vesaire yazılıyordu bende burada yaşadığım sorunu dile getirerek buradaki diğer kullanıcı arkadaşlari bilgilendirmek istemiştim.😶
Konu kilitlensin lütfen.
Öncelikle indirimden cihaz aldığın için geri ödediğin parayı alman normal. Daha üstünü bekleyemezsin. Monster ürün değişimi konusunda eli bol olabilir çünkü hem yerli firma hem de ellerinde fazlaca ürün var. Ayrıca Monster laptop modelinin yeni olduğunu düşünüyorum ki hemen geri göndermişler. Asus küresel bir marka olduğu için Türkiye'de yeterli sayıda ürünü bulunmuyor. Bazı markalar neredeyse hiç göndermiyor bile. Yaklaşık 5 6 ay Gigabyte laptop beklemiştim. Ben elimdeki laptopu alalı 3 hafta bile olmamıştır ama stok çoktan bitmiş. Getirdikleri ürün sayısı 10 15 tane. Ödediğin aynı paranın şimdi daha düşük bir sisteme tekabül etmesi tabii ki normal bir şey değil ama canım ülkemde dolar kuru durulmuyor. Bu konuda yapacak bir şey yok maalesef. Sen kendini paranı geri alabildiğin için şanslı saymalısın. :)

Öncelikle teşekkür ederim üzgün olduğunuz için. Sizi anlıyorum yazdıktan sonra nokta ve büyük harf denetimi yapıp paylaştıktan sonra konu otomatik olarak iade sorunu diye açılmış bende yazdıktan sonra fark ettim. Diğer türlü de şunu demek istiyorum bu bilgisayar ASUS garantilidir imalatçı garantili değil herhangi bir sorun olduğunda kendi teknik servisi bakmaliydi beni satıcıya yönlendirdi. Daha önce Monster notebook kullanmıştım hoparlöründe problem olduğu için diğer gün yenisi yollanmıştı. Ben gene böyle bir hizmet beklemiştim. Satıcıyla muhatap olmam gerektiğini soylediklerinde elinde ürün kalmassa böyle bir durum olabileceğini ısrarla o zaman söylediğimde merak etmeyin satıcı distribütör firmaya ulaşır aynı ürünü size tedarik eder demesi. Şimdi elimde ürün yok, 1 ay bilgisayarsiz kaldım ve haftaya üniversitem başlayacak. Paramı aldım ama daha düşük sistemli bir PC bulmak zorunda kalacağım. Burada tüketiciyi zor durumda bırakıyorlar demek istedim. Fakat aşağıda ASUS trolu olduğuma kadar yazilip linç yedim. Benim istediğim ürün değişi miydi fakat olmadı. Şikayet var gibi sitelerde garantinin kötü çalıştığı vesaire yazılıyordu bende burada yaşadığım sorunu dile getirerek buradaki diğer kullanıcı arkadaşlari bilgilendirmek istemiştim.😶
Konu kilitlensin lütfen.

Evet değişim yapılsa daha iyi olurdu tabii F/P açısından ama bence bu şekilde olmuş olması daha hayırlı olmuş sizin için. Böyle kötü müşteri hizmetleri olan bir firmadan PC aldıktan sonra bilgisayarınızda bir problem çıktığında garantisi nasıl uğraştıracaktı sizi kim bilir... Öyle bir durumda daha çok mağdur olacaktınız. Garanti servisi bakımından sanırım en iyi marka Monster. Bütçenize uygun seveceğiniz bir bilgisayar bulursunuz umarım çabucak.

Geri
Yukarı