ASUS M5A78L-M LE ile AMD FX X6 6300 Uyumlu mu?

bltbeyhan1990

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar,
Aşağıdaki sistemi toplamayı düşünüyorum. Orta derece oyunları oynamak için sizce uygun mudur, seçtiğim ürünler ? Yanlışım varsa düzeltirseniz sevinirim... Şimdiden herkese teşekkürler...
  • AMD FX X6 6300 Soket AM3+ 3.5GHz
  • ASUS M5A78L-M LE/USB3 AMD 760G/SB710 AM3+ DDR3 1866
  • Kingston HyperX Fury White 8 GB 1866Mhz DDR3
  • Sapphire R7 240 2GB DDR3 128Bit
  • FRISBY FC-8870G 400W USB 3.0 MidT GAMING KASA

Son düzenleyen: Moderatör:

Öncelikle teşekkür ederim..

AMD kararlıyım efendim.
Merak ettiğim işlemci , anakart , ram uyumu destekler mi seçimler doğrumu ?
Orta derece oyunlar oynayacağım online. Knight Online, League Of Legends gibi.
HDD yerine SSD tercih ettim elimde mevcut.

Önerdiğim sistem daha mantıklıydı ama sizin kararınız, attığım anakarta ileride i5 7600 takabilirdiniz, ayrıca GTX 1050 R7 240'ı tokatlayan bir kart. 1386 TL'ye göre gayet iyi bir sistem olduğunu düşünüyorum.

Şu tarihte Fx serisi almak en büyük saçmalık! AMD seven ve almak isteyen birisi olabilirsiniz, saygım var buna. Etrafta "Nvidia alan cahildir! Kazık! Intel alınmaz!" demediğiniz sürece. Ama biz burada tarafsız olarak paranızı en iyi nasıl değerlendirirsiniz derdindeyiz, bunu hiç bir yerden para da almadan tamamen yardım için istediğimizden yapıyoruz.

Yani biz size Pentium önerdiğimizde Fx6300 yerine bunun sebebi güncelleme imkanı, yeni teknoloji desteği, daha az güç ihtiyacı. UEFI olmaması üzdü diyorsunuz, başka ne yok biliyor musunuz o anakartta? Doğrudan yongadan destekli USB 3.0-3.1, evet belki 3.0 vardır ama bu Intel'in ya da Ryzen'in sunduğu 3.0'dan performans olarak daha düşük. DDR4 desteğinin olmaması, aldın bu sistemi yıl geçti belki daha fazla. Eline de para geçti ve sistemden bir parçayı upgrade ediceksin, işlemci? Alabileceğin en mantıklı işlemci 8300 olur, yanına da soğutucu alırsın iyisinden O.C'larsın oldu sana 8350 ama bu kadar. Yeni anakart ve işlemci alıcam dersin o zaman bir de RAM çıkar. 7.nesil Pentium alırsan ancak i7 7700k'ya kadar yolun var. 7. nesil anakart tercih edersen büyük ihtimal 8700k'ya kadar o yol. Ne RAM ne anakart. Ryzen alırsın 2020'ye kadar ne anakart ne RAM sadece işlemci. Aynı zamanda çekirdeklerinin zayıflığı, birleştiğinde de bir işe yaramaması o kadar çekirdeğin 6300'e yardım etmiyor hiç. PCIe 2.0 olması. Bu seni etkilemez belki, şu an en güçlü ekran kartını bile kulanabilirsin ama 3.0 değil sonuçta, eski o da.

Fx serisi Ryzen duyurulmadan çok önce ölmüştü, ölü doğdu hatta bana göre de neyse. Şimdi ya Ryzen3 bekle ya Pentium al benim sana tavsiyem bu yönde. Bu arada 6300 bile alabilirsin ama sakın 240 alma, 460 al. Biriktir, bekle 460 al. 240'ın fiyat performans olayı rezalet.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı