Asus M5A78L-M LX v2 BIOS güncellerken hata verdi

OAGCA44

Kilopat
Daha fazla  
Sistemim;
  • -Asus M5A78L-M LX V2 motherboard
  • -AMD FX6100 işlemci
  • -Asus GTX 1050 Ti ekrankartı
  • -DDR3 2x4 GB RAM
  • -Cooler Master 600W 80+ PSU
Dün sistemimde BIOS updatei bilmeden Asus Windows Flash ile flashlamaya çalıştım fakat hata verdi. Ben de diğer Windows ve donanım updatelerini yaptıktan sonra sistemi yeniden başlattım fakat kapandıktan sonra tekrar açılmadı. Anakarta güç gidiyor, fanlar ekran kartı vs. çalışıyor fakat ekrana görüntü gelmiyor. Klavye ve mouse çalışmıyor. BIOS'un bozulduğunu düşünerek önce anakart üzerinden ekran kartını sökerek BIOS'U manuel olarak sıfırlamaya çalıştım (pil ve jumper pinini değiştirerek). İşe yaramayınca anakartın kullanma kılavuzunda yazıldığı gibi Asus BIOS Crashfree 3 kullanmaya çalıştım ve güncel BIOS sürümününün (.rom) adını yazıldığı şekilde değiştirip USB (Fat32) içine atarak bilgisayarıma taktım ve bilgisayarı çalıştırdım. Bir süre bekledim fakat hiçbir şey olmadı. Bilgisayardan herhangi bir ses (bip) veya bir işlev gelmedi. En son tüm donanımları anakarttan çıkarıp VGA çıkışını anakarta direk bağladım ve tekrar denedim fakat sonuç aynı. Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı