Asus M5A97 R2.0 Realtek Ses Kulaklıkla Az Geliyor

EmirAkdemir

Kilopat
Yer
İstanbul
İyi forumlar arkadaşlar. Benim bir sorunum var yardım ederseniz sevinirim, yaklaşık 2 hafta önce başlıkta da belirttiğim Asus m5a97 r2.0 anakartı olan bir sistem satın aldım. Sistemi topladım ve içine Windows 8.1 işletim sistemini kurdum herşey sorunsuz ve stabildi. Fakat kulaklıkla müzik dinlemeye kalktığımda bütün ses seviyeleri sonda olmasına rağmen sesin az geldiğini ve tatmin etmediğini farkettim. 2+1 hoparlörlerimi taktığımda ses gayet yüksek ve kaliteliydi fakat kulaklık taktığımda ses seviyesi azdı. Başka kulaklıkla da denedim fakat sonuç aynı. Driverları ilk önce anakartla birlikte gelen dvd ile denedim, sonra Asus'un sitesinden güncel olan driverları indirip kurdum fakat yine bir şey değişmedi. En sonunda bios update yaptım belki bir ihtimal düzelir diye fakat o da olumlu sonuç vermedi. Anakartın arkasında 6 tane ses giriş ve çıkış jakı var, sadece yeşil renkli olan haricinde hiçbirinden ses gelmiyor. Realtek Ses Denetim programı diğer 5 jakın takıldığını algılayıp sorunsuz olduğunu göstermesine rağmen ses alamıyorum.

Sorunumu özetlemeye çalıştım, acaba ben mi bir yanlışlık yapıyorum yoksa anakartta bir sıkıntı mı var, çözemedim. Yardım ederseniz sevinirim.

Sistemim:

ASUS M5A97 R2.0 Anakart,
FX X6 6300 3.8 Ghz İşlemci,
4 GB Gskill Ram,
HD 6670 Ekran kartı
1 TB Seagate HDD

Ekran kartım ve HDD'im haricinde bütün parçalar yenidir, bu iki parça ise eski bilgisayarımdan söktüğüm 1 senelik parçalardır.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı