Asus MAXIMUS IV EXTREME-Z BIOS Güncellemesi

Kaan Arslan

Kilopat
Yer
Çankaya, Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Biraz değişik bir BIOS güncellemesiyle karşı karşıyayız. İki adet BIOS güncellemesi bulunmakta. Aynı sürümü taşıyan. Biri XP ve Vista için, diğeri ise Windows 7 ve 8 için. BIOS güncellemesinin teması da depolamayla alakalı. açıklamaları aşağıdan okuyabilirsiniz. İlk olarak XP ve Vista için çıkmış 3603 numaralı BIOS güncellemesi :

AçıklamaMaximus IV Extreme-Z BIOS 3603(WinXP & Vista için)
Doğru bir operasyon için, Lütfen Intel Rapid Stroge Teknolojisinin 11.2.0.1006 tarihli sürücüye güncelleyin ve Intel Smart Response Teknolojiyi aktif etmeden önce, 3603 BIOS versiyonunu yükleyin.

Intel Smart Response Technology'ye ihtiyaç duyanlar için güncelleme prosedürü :
(1) İşletim sistemine girin ve Intel Smart Response Technology'nin Intel Rapid Storage Technology arayüzünden kapatıldığını doğrulayın.
(2)Rapid Storage Technology sürücü versiyonunu 11.2.0.1006'ya güncelleyin.
(3) Sistemi yeniden başlatın, ve 3603 numaralı BIOS'u güncelleyin, tekrar yeniden başlatın.
(4) BIOS ekranına girin, F5'e basarak varsayılan ayarlara dönün. Bittiğinde Intel SATA Port'u RAID modu olarak değiştirin.
(5) İşletim sistemini Boot edin ve Smart Response Technology'i tekrar Rapid Storage Technology arayüzünden aktif edin.
Dosya Boyutu18.12 MBytes update 2012/11/27
Buradan İndirinKüresel

Bu da Windows 7 ve 8 için çıkmış olan 3603 numaralı güncelleme. Gördüğünüz gibi BIOS sürümleri aynı :

AçıklamaMaximus IV Extreme-Z BIOS 3603(Win7 & Win8 için
Doğru bir operasyon için, Lütfen Intel Rapid Stroge Teknolojisinin 11.2.0.1006 tarihli sürücüye güncelleyin ve Intel Smart Response Teknolojiyi aktif etmeden önce, 3603 BIOS versiyonunu yükleyin.

Intel Smart Response Technology'ye ihtiyaç duyanlar için güncelleme prosedürü :
(1) İşletim sistemine girin ve Intel Smart Response Technology'nin Intel Rapid Storage Technology arayüzünden kapatıldığını doğrulayın.
(2)Rapid Storage Technology sürücü versiyonunu 11.2.0.1006'ya güncelleyin.
(3) Sistemi yeniden başlatın, ve 3603 numaralı BIOS'u güncelleyin, tekrar yeniden başlatın.
(4) BIOS ekranına girin, F5'e basarak varsayılan ayarlara dönün. Bittiğinde Intel SATA Port'u RAID modu olarak değiştirin.
(5) İşletim sistemini Boot edin ve Smart Response Technology'i tekrar Rapid Storage Technology arayüzünden aktif edin.
Dosya Boyutu17.21 MBytes update 2012/11/27
Buradan İndirinKüresel

BIOS nasıl mı güncellenir ? Aşağıda :

https://www.technopat.net/forum/aygit-suruculeri/16487-bios-guncelleme-rehberleri-ana-konu.html

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı