Asus Maximus IX Code RAM Frekans Artırma

mertlomax

Decapat
Yer
Antalya
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle herkese iyi akşamlar dilerim. Kendime ait olan toplama bilgisayarımda RAM frekans hızım 2400 MHz olarak gelmişti ilk aldığımda, fakat ben 3200 MHz'ye arttırmak istiyorum. BIOS'da ayarları nereden yapıcağımı bilmiyorum ama RAM'im Corsair marka 2*8 16 GB 3200MHz. Anakartım Asus Maximus IX Code. Bildiğim kadarıyla RAM'de frekans hızını arttırmak istediğimde aynı zamanda voltajı da artırmam gerekiyor diye biliyorum, fakat RAM için o hızda ne kadar voltaj verilir bilgim yok.

Not: İşlemcim; i7-7700k 4.2 GHz, 3000MHz hıza da razıyım :)

Teşekkür ederim...

Arkadaşlar öncelikle herkese iyi akşamlar dilerim. Kendime ait olan toplama bilgisayarımda RAM frekans hızım 2400 MHz olarak gelmişti ilk aldığımda, fakat ben 3200 MHz'ye arttırmak istiyorum. BIOS'da ayarları nereden yapıcağımı bilmiyorum ama RAM'im Corsair marka 2*8 16 GB 3200MHz. Anakartım Asus Maximus IX Code. Bildiğim kadarıyla RAM'de frekans hızını arttırmak istediğimde aynı zamanda voltajı da artırmam gerekiyor diye biliyorum, fakat RAM için o hızda ne kadar voltaj verilir bilgim yok.

Not: İşlemcim; i7-7700k 4.2 GHz, 3000MHz hıza da razıyım :)

Teşekkür ederim...
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı