ASUS monitör "aralık dışında" uyarısı

cankrgi

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar, monitörümde bir sorun olduğundan ayarlar kısmında geziyordum. Ve hış aşırtmayı yanlışlıkla kapattım. Ardından bu siyah ekran geldi ve daha da bir şey yapamıyorum. Ekran kartı kablosunu çıkardım taktım, monitörü kapatıp açtım ama böyle çözülecek gibi değil.

16242631481161302315610848527502.jpg

16242631802877039871598428316572.jpg

Monitörün desteklediği çözünürlülüğün dışına çıkmışsınız. Kasayı evinde TV var ise bağlayıp çözünürlülüğü düşürmen gerekiyor.

TV de HDMI girişi var bende de Display Port kablosu var şu an ortada kaldım baska bir yolu yok mudur bunun monitör ayarlarını sıfırlamak falan monitörün arkasında joystic tuşu var.

Monitörün ayar sıfırlama gibi bir özelliği var ise kullan yani dene şansını. Olmaz ise HDMI kablosu şart. Başımıza gelmiş bir durumdur çoğumuzun çünkü.

Anladım teşekkür ederim.
Monitörün ayar sıfırlama gibi bir özelliği var ise kullan yani dene şansını. Olmaz ise HDMI kablosu şart. Başımıza gelmiş bir durumdur çoğumuzun çünkü.

Son bir şey sorabilir miyim BIOS ayarlarından çözünürlük değiştirebilir miyim? Ya da buna rağmen BIOS ayarlarına erişebilir miyim?

Son düzenleme:
Anladım teşekkür ederim.

Son bir şey sorabilir miyim BIOS ayarlarından çözünürlük değiştirebilir miyim? Ya da buna rağmen BIOS ayarlarına erişebilir miyim?

Bahsettiğin olay şu olabilir;

"Anakart BIOS'unda PCI-Express kısmında önceliği onboard VGA seçip kaydedersen anakartın görüntü çıkışı aktif olur muhtemelen ve Windows 10 kullanıyorsan hazırlamadıysan deafult olarak güvenli modu açık değil bildiğim, yani basit bir şekilde aktif edilip kullanılabilir hale geliyor ama nasıl hatırlamıyorum Google da aratıp bulabilirsin.
Bu arada BIOS üzerinden dahili GPU'yu aktif edemezsende mecburen kartı sökerek aktif etmek durumundasın ancak kullandığın işlemcide dahili GPU varsa aktif olur." (Alıntıdır.)

Yeni konular

Geri
Yukarı