ASUS N14U Port açma sorunu

Egekan

Hectopat
Yer
Ankara, Türkiye
Daha fazla  
Merhaba
ASUS DSL-N14U modemini kullanıyorum. Daha önce kullandıgım modemlerle aynı portu defalarca sorunsuz olarak açmayı başarmıştım. Maalesef ASUS'ta bunu yapamadım. Bu konuyu açmadan önce başka forum sitelerinde bunun çözümünü aradım ama bulamadım. Technopat üzerinde bulunan ASUS port açma rehberlerindeki adımları birebir uyguladım fakat yine sonuç yok. Modemin ve Windows'un güvenlik duvarını devre dışı bıraktım, çözülmedi. Açmak istediğim port MTA SA için sunucu portlarıdır. Port testini MTA geliştiricileri tarafından sunulan port test sitesinden ve sunucu consoluna "openports" komutunu girerek yapıyorum ikisinden de olumsuz sonuç alıyorum. Hobi olarak MTA:LUA geliştiricisiyim. Kendi sunucumda yazdıgım kodları denemek istiyorum. Fakat bazılarını denemek için 1 kişiden çok oyuncu gerekiyor. Bu durumda port açmak şart oluyor. Bir de ben konu oluşturup sizlere danışmak istedim. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim. Forumu henüz yeni kullanmaya başladım umarım konuyu doğru yere açmışımdır.

Öncelikle şunu belirtmeliyim ki ipconfig yazarak aldıgım yerel ip 192.168.1.6'dır. Ve bu ip sabittir dolayısıyla bunun hatalı olması gibi bir ihtimal yoktur. Aynı şekilde port numaralarını da daha önce defalarca kullandım. Onlarında hatalı olacağını sanmıyorum. Kullandıgım sunucu kendi bilgisayarımdan açtığım sunucudur.

Portlar:

DJaP4l.jpg

Sunucu konsolum (Portların açık olmadıgını görüyorsunuz)

81JMDk.jpg

"Kaynak IP'si" yazan kısma da yerel IP'leri girmeyi dene.

Merhaba Kardeşim aynı sorun bende de var malaesef kımse yardımcı olmuyor ne yaptıysam olmadı. Modem : Asus DSL-AX82U kaliteli modem alılım dedık. ziyan oldu.

Geri
Yukarı