Asus N53JQ Dizüstü Bilgisayarım Donuyor

• Konuyu başlatan Gonomon
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 1
  • Görüntüleme 1B
G

Gonomon

Ziyaretçi
Merhaba arkadaşlar,
Daha önce bilgisayarımın donduğunu ve bu yüzden içini temizlemek isteyip dizüstü bilgisayarımı çalışmaz hale getirdiğimi anlatmış ve bu sorunumu çözmüştüm. Aynı şekilde donma sorunumun da HDD'mdeki Bad Sector'den dolayı olduğunu sanıp HDD'mi yeni bir SSD ile değiştirmiştim. Konuya buradan ulaşabilirsiniz. Asus n53jq Dizüstü Bilgisayarım Açılmıyor | Technopat Sosyal

2 gündür donma sıkıntısı çekmeden bilgisayarımı kullanıyordum ancak bilgisayarım şu anda yine donmaya başladı. Bilgisayarımın sorununu tanımlamam gerekirse bilgisayar açıldıktan sonra 1 dakika içerisinde donuyor ve bilgisayarımı yeniden açmaktan başka bir şey yapamıyorum. Bir de bilgisayar donduğu zamanlarda bazen mavi ekran hatası alıyorum (mavi ekranda karşıma Machine_Check_Exception yazısı çıkıyor) ve bilgiler toplanıyor yazısı çıktıktan sonra yanında %0 yazıyor, rakamda bir değişiklik olmuyor.

Bilgisayarımın özellikleri;
  • i7 740QM işlemci
  • GT 425M ekran kartı
  • 2x2 gb ram

Böyle bir sorun neden çıkıyor olabilir ve nasıl düzeltebilirim?
Yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Arkadaşlar 2 hafta oldu ve hiç cevap alamadım. Şu anda Windows 7 kullanıyorum ve yukarıda belirttiğim sorunların hiç biriyle karşılaşmıyorum ancak Windows 8.1'i de yeni olduğundan dolayı kullanmak istiyorum. Yardım edebilecek kişilere şimdiden teşekkürler. Ayrıca ben konuyu açarken dizüstü bilgisayarlar bölümüne açtım ancak sanırım problem Windows 8.1'ile ilgili. Yetkililer konuyu Windows 8.1 bölümüne taşıyabilirse müteşekkir olacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı