ASUS N550jk laptop fanı nasıl yağlanır?

maciyan

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, ASUS N550jk laptopum fanlardan bir tanesi ses çıkarmaya başladı. Hızlıyken az ses çıkıyor yavaşladığı zaman motor gibi ses çıkarıyor. Çıkartıp temizlemek ve ortasındaki mili yağlamak istedim ama fanın pervanesini yerinden yani yuvasından çıkartamadım. Ben mi çıkartamadım yoksa yenisini mi almalıyım? Teşekkürler.

İnternetten 100 liraya sıfırını alın hocam fanın. O fanı söküp yağladıktan sonra bile bir süre sonra yine ses çıkartma ihtimali olabilir.
Bende öyle düşünüyorumda eğer çözüm olacaksa denemek istiyorum. Yerinden çıkartamadım. Sökülmüyor mu ki acaba?

Dosya Ekleri

• images.jpeg
    images.jpeg
    6,6 KB · Görüntüleme: 17
Alt tarafında göbeğin üstündeki etiketi kaldırıp açılan çukura hafif yağ sıkmayı deneyin. Dizüstü fanlarında hiç denemedim ama birçok fanda kullandığım yöntem buydu. Ancak arkadaşların da belirttiği gibi kısa ömürlü olur genelde, tekrar sorun çıkaracaktır.

Alt tarafında göbeğin üstündeki etiketi kaldırıp açılan çukura hafif yağ sıkmayı deneyin. Dizüstü fanlarında hiç denemedim ama birçok fanda kullandığım yöntem buydu. Ancak arkadaşların da belirttiği gibi kısa ömürlü olur genelde, tekrar sorun çıkaracaktır.
Anladım. Etiketin altında hareketli bir kısım olmadığı için yağlamak pek mantıklı gelmediği için yapmamıştım. Bize yol göründü en iyisi alayım.

Yeni konular

Geri
Yukarı