Çözüldü ASUS N550JK Laptop hoparlöründen gelen pat pat ses

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

91Aquariii

Decapat
Arkadaşlar herkese selamlar. ASUS N550JK marka laptopum var. 4-5 senedir kullanıyorum. Son zamanlarda hoparlörde anlayamadığım bir patlama sesi var. Önceden de vardı ses ancak bilgisayara format attıktan sonra bu ses geçti. Aylar sonra tekrar başladı. Bilgisayar soğuk olsun ısınmış olsun bu ses devam ediyor. Ses kalitesinde bir problem yok. Ayrıca her pat sesi çıktığında oynadığım oyunda anlık FPS düşmesi giriyor. Bilgisayarın sesini kapatıyorum ancak oyun gene droplanıyor. Yani ses çıktığı için değil de sorun neyse aynı zamanda ses çıkmasına da sebep oluyor gibi gibi. Kulaklık da taksam harici hoparlör de kullansam bilgisayarın hoparlörünü de kullansam bilgisayarın tüm sesini de kapasam sonuç aynı. Artık çok rahatsız ediyor. YouTube'da video izlerken de oluyor oyun oynarken de. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Çözüm
@Yener K. @kino ses sürücüsünü kaldırıp yeniden kurdum. Laptop ile gelen sonicmaster hoparlör çalışmıyor şimdi de. Ama o ses ve takılma düzeldi gibi ama daha kontrol etmek lazım. Sorun ses sürücüsünden miydi yoksa sonicmasterdan mıydı bilmiyorum. Bir süre daha kullanayım bilgisayarı sorun düzelmemiş olursa servise göndereceğim artık yapacak bir şey yok. Teşekkür ederim desteğiniz için <3
Donanımsal da olabilir. Ufak bir delik veya yırtık oluşmuş da olabilir.

Sesi kapatsam da yine durum aynı. Yırtık v.s. olduğunu sanmıyorum. Artık acayip sinirimi bozuyor. Sebebini bile bilmediğim bir şeyi düzeltemiyorum da.
Teknik servisi baksa iyi olur. Donanımsal olabilir.

@Yener K. @kino ses sürücüsünü kaldırıp yeniden kurdum. Laptop ile gelen sonicmaster hoparlör çalışmıyor şimdi de. Ama o ses ve takılma düzeldi gibi ama daha kontrol etmek lazım. Sorun ses sürücüsünden miydi yoksa sonicmasterdan mıydı bilmiyorum. Bir süre daha kullanayım bilgisayarı sorun düzelmemiş olursa servise göndereceğim artık yapacak bir şey yok. Teşekkür ederim desteğiniz için <3

Çözüm

Geri
Yukarı