Çözüldü ASUS N550JK laptopta görüntü sürekli gidip geliyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

latiass

Hectopat
Ekran sorunu linki
Daha öncesinde mavi ekran sorunu vardı. Sorun RAM'dan kaynaklıydı. Yeni RAM taktım.
Bilgisayarı ilk açışta çok güzel ekran sorunu olmadan kullandım. Bugün tekrar açınca böyle bir sorunla karşılaştım.

Normal sorunsuz kullanımda da ekranı aşağı doğru eğdiğimde ekran kapanıyor, arkaya doğru çektiğimde tekrar görüntü veriyor.

Farklı bir monitöre HDMI ile bağlandığımda laptopta sorun devam edip harici monitörde sorun gözükmemektedir.
Ürün linki

Son düzenleme:
Çözüm
Ekran sorunu linki
Daha öncesinde mavi ekran sorunu vardı. Sorun RAM'dan kaynaklıydı. Yeni RAM taktım.
Bilgisayarı ilk açışta çok güzel ekran sorunu olmadan kullandım. Bugün tekrar açınca böyle bir sorunla karşılaştım.

Normal sorunsuz kullanımda da ekranı aşağı doğru eğdiğimde ekran kapanıyor, arkaya doğru çektiğimde tekrar görüntü veriyor.

Farklı bir monitöre HDMI ile bağlandığımda laptopta sorun devam edip harici monitörde sorun gözükmemektedir.
Ürün linki
Cihazı ram takmak için açarken ekran kablosunu yerinden oynatmış olabilir misiniz ?
Kontrol etmenizde fayda var.
Anlattığınız tüm detaylar ve videodan göründüğü kadarıyla bariz bir temassızlık sorunu var gibi görünüyor.

Bir servisten destek almanızı tavsiye ederim.

Ekran sorunu linki

Ürün linki
Cihazı ram takmak için açarken ekran kablosunu yerinden oynatmış olabilir misiniz ?
Kontrol etmenizde fayda var.

Çözüm
Burada hangisi ekran kablosu?
Edit: Laptop tekrar açtığımda hem laptopta hem harici monitörde görüntü yok. Monitör HDMI sinyali yok diyor.
Editi yoksayın. Düzeltme yapamadım. Laptop güncelleme yaptığı için harici monitöre görüntü gelmemiş. Güncelleme bitince görüntü geldi monitöre de.

Dosya Ekleri

• IMG_20211022_142647.jpg
    IMG_20211022_142647.jpg
    157,8 KB · Görüntüleme: 32
Son düzenleme:
Burada hangisi ekran kablosu?
Edit: Laptop tekrar açtığımda hem laptopta hem harici monitörde görüntü yok. Monitör HDMI sinyali yok diyor.
Editi yoksayın. Düzeltme yapamadım. Laptop güncelleme yaptığı için harici monitöre görüntü gelmemiş. Güncelleme bitince görüntü geldi monitöre de.

Sağ alt tarafta fanın yanındaki kablo.

Yeni konular

Geri
Yukarı