ASUS N550jv laptop açılmıyor güç ışığı yanmıyor

taha_bozkurt

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, ben bir sıkıntımı sizinle paylaşmak istiyorum benim ASUS N550 jv bir laptopum var. Geçen gün fanından ses çıkıyordu bir bakayım dedim. Daha önce de temizlemek için içini açmıştım zaten. Fanını çıkarıp baktım bir sorun bulamadım. Daha sonra kapattım ama güç düğmesine bastığımda laptop açılmadı hiçbir güç ışığı da yanmıyor bir tanıdık bilgisayar tamircisine verdim tamir için o birkaç gün baktıktan sonra bana yeni bir adaptörle dene belki açılır ama onun dışında bilgisayardan umudu kes dedi ben de yeni bir adaptör buldum denedim çalışmadı şimdi yeni oyun bilgisayarları ateş pahası bende bir tane tank oyunundan başka oyun oynamıyorum onun yerine sizce başka bir bilgisayar tamircisinde şansımı denesem mi acaba kaç gündür buna üzülüyorum artık bir çözüm arıyorum lütfen tavsiye verin bana.
Bu arada bu açılmama olayından birkaç gün önce lapotopun adaptörüyle bağlantısı kesik kesik geliyordu gelgit oluyordu tanıdık bilgisayarcıya götürmeden önce başka bir bilgisayarcıya götürmüştüm ayaküstü 1 2 dk inceleyip 300 lira masrafı var güç girişinde sıkıntı var bunun dedi sizde o bilgisayarcıya tekrar götürsem mi?

Merhaba arkadaşlar, ben bir sıkıntımı sizinle paylaşmak istiyorum benim ASUS N550 jv bir laptopum var. Geçen gün fanından ses çıkıyordu bir bakayım dedim. Daha önce de temizlemek için içini açmıştım zaten. Fanını çıkarıp baktım bir sorun bulamadım. Daha sonra kapattım ama güç düğmesine bastığımda laptop açılmadı hiçbir güç ışığı da yanmıyor bir tanıdık bilgisayar tamircisine verdim tamir için o birkaç gün baktıktan sonra bana yeni bir adaptörle dene belki açılır ama onun dışında bilgisayardan umudu kes dedi ben de yeni bir adaptör buldum denedim çalışmadı şimdi yeni oyun bilgisayarları ateş pahası bende bir tane tank oyunundan başka oyun oynamıyorum onun yerine sizce başka bir bilgisayar tamircisinde şansımı denesem mi acaba kaç gündür buna üzülüyorum artık bir çözüm arıyorum lütfen tavsiye verin bana.
Bu arada bu açılmama olayından birkaç gün önce lapotopun adaptörüyle bağlantısı kesik kesik geliyordu gelgit oluyordu tanıdık bilgisayarcıya götürmeden önce başka bir bilgisayarcıya götürmüştüm ayaküstü 1 2 dk inceleyip 300 lira masrafı var güç girişinde sıkıntı var bunun dedi sizde o bilgisayarcıya tekrar götürsem mi?
Merhaba,
Ben sizin yerinizde olsam öyle abuk subuk tamircilerle muhattap olacağıma Asus'un yetkili servisiyle irtibata geçerdim. Çiçek gibi yapar verirler.

Laptopu 2014 yılında aldım garantisi bitti malesef :(
Anlıyorum. Tamirat için ne kadarlık bir bütçe ayırdığınızı bilemiyorum, ama yazdıklarınıza bakacak olursak güç dalgalanmasıyla ilgili bir sorun olabilir. Bu tür sorunlarda da o tür bilgisayarcıların çok bir şey bileceğini sanmıyorum. Bilenler illa ki bulunur ama o bilen tamirci size denk gelir mi? Garantisi olmasa da servisten bir fiyat alabilirsiniz belki. Yüksek bir fiyat çıkarmazlarsa markanın yetkili servisine onarım yaptırmak daha mantıklı. Tabii yine de siz bilirsiniz. Aksi taktirde bilgisayarcılarda şansınızı denemek zorundasınız. Sonuçta buradaki arkadaşlar size bilgisayarcıya onarım yaptırdığınızda kesin olarak aygıtınızın düzeleceğinin garantisini veremez.
Bol şanslar ve sağlıklı günler dilerim. Belki buradaki arkadaşların önerebileceği bir bilgisayar tamircisi vardır.

Ben max 500 civarı bi bütçe ayırdım ama tahmin ediyorum ki asus yetkili servisi bunun çok daha fazlasını ister istanbul avrupa yakasında bilgili bi bilgisayar tamircisi varsa isim verirse burdaki arkadaşlar sevinirim.
Bugün gittim başka bi bilgisayarcıya anakartında sorun olma ihitimali var dedi 400 lira masrafı varmış ama şarj adaptörü de değişmesi gerekmiş o da 500 lira civarı tutarmış kararsız kaldım başka bi yer mi denesem acaba?
Bugün gittim başka bi bilgisayarcıya anakartında sorun olma ihitimali var dedi 400 lira masrafı varmış ama şarj adaptörü de değişmesi gerekmiş o da 500 lira civarı tutarmış kararsız kaldım başka bi yer mi denesem acaba?

Son düzenleme:
Tamir ettirmeyecekseniz bile yetkili servisten sorunlu parçaları öğrenebilirsiniz belki. Sonrasında parçaları istediğiniz yerde değiştirirsiniz. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı