ASUS N550JV Performans Sorunu

Emreb10

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba,
3-4 gün önce falan oyun oynarken laptopum aniden kapandı hiç bir mavi ekran uyarı vs. olmadı. Elektrik gitmesi de olmadı zaten pili var. Ondan sonra laptopumda garip bir şekilde oyunlarda falan kasma olmaya başladı.
Mesela Youtube'da videoyu tam ekrana alırken bile kasma var. Çok rahat oynadığım oyunlarda FPS düşüşü oluyor.

Ekran kartım Nvidia GeForce 750M.
Ayrıca laptopumda Intel'in HD 4600 görüntü bağdaştırıcısı da var. Ve dün fark ettim Intel HD 4600 grafik denetim paneline giriş yapamıyorum, giriş butonu gri, aktif değil. Intel'in ekran kartı ile ilgili bir sıkıntı olduğundan şüpheleniyorum acaba PC kapandığında yanma gibi bir olay söz konusu olabilir mi?
Teşekkürler.

RAM: 16 GB
İşlemci: Intel i7 2.40 GHz
Ekran kartı: Nvidia GeForce 750M ve Intel HD 4600

Son düzenleyen: Moderatör:
Kardeş laptop un birebir aynısı bende var. Sadece 8gb ram li eğer pc alalı 4 sene olduysa yavaş yavaş tükeniyor demektir. Çünkü ben 4 sene kullandım 4.5 sene bile olmadan çöp oldu yatağın altında duruyo kendi başına entegre grafik kartını yaktı. Fazla ısı olmasından kaynaklanıyor.

Kardeş laptop un birebir aynısı bende var. Sadece 8gb ram li eğer pc alalı 4 sene olduysa yavaş yavaş tükeniyor demektir. Çünkü ben 4 sene kullandım 4.5 sene bile olmadan çöp oldu yatağın altında duruyo kendi başına entegre grafik kartını yaktı. Fazla ısı olmasından kaynaklanıyor.
Sağolun,sizce servise yollamaya denemek işe yarar mı

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı