Asus N550JV Win 8 Yükleme

mehmet bozkurt

Kilopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba konu için uygun bir yer bulamadım. Sanırım en uygun burası.
Benim sorunum Asus n550jv ürünüm vardı. Geçen gün günlük kullanımımı yaparken sağ menteşe kendiliğinden kırıldı ve garantiye gönderdim garanti dönüşü bilgisayarın tüm sürücüleri D ve C silinmiş yeniden oluşturulmuş ve içerisine asus kendi düzenlemiş olduğu Windows 8 bir işletim sistemi kurmuş. Ben kendi işletim sistemimi kurmak istiyorum. Her zaman yaptığım gibi usb ye Windows 8 i Usb tool yardımıyla yükledim laptopu yeniden başlattım ama ne esc tuşuna bastığımda nede biost'a boot menüsünde usb görünmüyor bios eski biosum değil güncellenmiş ve yeni biost'a DVD harddis ve usb öncelik seçimi maalesef mevcut değil ne yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam lazım olmadığnı biliyorum, önceden esc'ye basıp seçim yapabiliyordum ama şuan ne esc'de nede boot menüsünde görünmüyor. Ama sorunun cözümü buldum, şuan format atıyorum atılsın cozumunu paylaşacağım şuan mobildeyim.

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS üzerinden Secure Boot özelliğini kapatmanız gerekiyor. :) Bu özelliği kapatmazsanız yalnızca sürücünüzde bulunan recovery bölümünden, yada harici taktığınız flash disk ile asus
backtracker ile format atabilirsiniz.

aynen öyle kardeş
Aynı problemi yaşayan arkadaşlar olur diye nasıl çözüldüğünü de buraya yazıyorum.

F2 ile bios a giriyoruz.
Security Bölümünde Security boot'u disable yapıyoruz.
F10 ile ayarları kaydedip çıkıyoruz.

Tekrar F2 ile bios a giriyoruz.
Boot bölümünde launch csm yi enable yapıyoruz.
F10 a basıp kaydedip çıkıyoruz.

Sonra ESC tuşu ile boot menüyü açıyoruz. Orda CD-Rom dahil her aygıtı görüyoruz.
CD-Rom veya Usbyi seçip kuruluma başlayabiliyoruz.

-Alıntıdır-

aynen öyle kardeş
Aynı problemi yaşayan arkadaşlar olur diye nasıl çözüldüğünü de buraya yazıyorum.

F2 ile bios a giriyoruz.
Security Bölümünde Security boot'u disable yapıyoruz.
F10 ile ayarları kaydedip çıkıyoruz.

Tekrar F2 ile bios a giriyoruz.
Boot bölümünde launch csm yi enable yapıyoruz.
F10 a basıp kaydedip çıkıyoruz.

Sonra ESC tuşu ile boot menüyü açıyoruz. Orda CD-Rom dahil her aygıtı görüyoruz.
CD-Rom veya Usbyi seçip kuruluma başlayabiliyoruz.

-Alıntıdır-

Launch CSM bende sanırım hep enable :) Ayrıca ben bir kere 8.1 i o şekilde kurdum ancak tekrar o programları yüklemek zorunda kaldım çünkü hepsini kullanıyorum :) Aynı şey oldu ardından tekrar backtracker ile önyüklü hale getirdim :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı