Asus N550JV Windows 8.1'e geçmeli miyim?

hllbrhmk

Kilopat
Daha fazla  
Herkese iyi günler.

Bilgisayarı aldığımdan beri başıma gelmeyen kalmadı. İlk aldığımda HDD'den çok cızırtı geliyordu. Satış sorumlusuna sordum, normal dedi. Neyse sonra farkettim ki ekranda ölü pixel. Hemen servise götürdüm, sıfırı ile değişim yapıldı. Bu kez aldığım bilgisayarın kenarında ufak eziklik ve ekran kartını görmeme sorununu biraz daha geç olsa da farkettim. Aldığım yere gittim tekrar oradaki vatandaş inceledi. 1 hafta geçtiğinden dolayı servise yollayacağız dedi. Tamam dedim, sonra telefona mesaj attılar işte sorun laptopta sıfırı verilecek gelin alın diye. Gittim sıfır aldım yine bayağı bir kullandım.

Ramazanda film izleyerek zaman geçiriyordum ve kulaklık girişinin bozuk olduğunu farkettim. Yine servise gönderdim, 20 gün bekledim yenisini takıp yollamışlar. Bir de BIOS'u güncellemişler. Laptop dün elime geçti. Windows 8 yüklüydü 8.1'e geçeyim dedim. Driver_Power_State_Failure diye bir hata verdi güncelledikten sonra. İnternetten biraz araştırdım, driverlar uyumsuz, Wolt falan yazıyordu. Sonra bir baktım Windows 8.1'e güncellenmiş ama acayip geç açılıyordu ve 8.1'de güncelleme yaparken siyah ekranda kaldı. Tam 45 dakika orada kaldı. Bir hata verdi ama onu göremedim. Önceki hata gibiydi ama tam göremedim. Her neyse 10 dakika bilgisayarın açılmasını bekledikten sonra Recovery yaptım Windows 8'e döndüm. Şuan her şey güzel gidiyor. Tüm güncellemeler tam, sadece BIOS'la alakası olabilir mi? Bir de eskisi gibi hızlı da açılıp kapanmıyor. :( Sizce yine 8.1'e güncellemeli miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
İlgilendiğiniz İçin Teşekkür Ederim Şimdi Benim Şuanki 8 Orjinal Sizin Dediğinizi Yaparsam Orjinalliği Bozulurmu ?

Hayır. Elinizdeki anahtarla kuracaksınız zaten. Size linkini verdiğim .iso dosyasını indirin. Single Language olarak gelmiştir cihaz size de büyük ihtimalle. Bakıp kontrol edin. Single Language ise sıkıntı çekmeden kurarsınız. .iso dosyasını USB'ye yazdırırken UEFI Bilgisayarlar için GPT'yi seçin yalnız.

Anahtarı bilmiyorsan öğrenmek için şunu kullan : BIOS üzerindeki ürün anahtarını öğrenme | Technopat Sosyal

ACPI butonuna tıkla resimdeki gibi. Daha sonra sekmeler içinde var bak.

acpi.png

BIOS'tan silmişler mi bunlar ne yapmış böyle anahtarı. Ayrıntıları görüntüle kısmında anahtar yazıyor mu ?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı