Asus N56VM Klavye Tuşları Farklı İşlevde Çalışma Sorunu

Deepcx

Kilopat
Arkadaşlar sorun klavyede basılan tuşun farklı harfte çalışma sorunu değil, yani dille alakası yok keşke öyle olsa.
Sorun klavyede basılan tuşun farklı görevde çalışması. Örneğin A tuşuna basınca Windows ayarlarının açılması, X tuşuna basınca bildirim merkezinin açılması, W tuşuna basınca Windows gezgini açılması vs.
Bu durum başıma 2 kez geldi. İkisinde de GTA V oynuyordum. Nasıl oldu anlamadım. Sanırsam bir şeye basınca oyun kendisini aşağı attı. Tekrar girmeye çalıştım geri attı. Tekrar derken böyle oldu emin değilim. İlkinde çözdüm sorunu Windows R yaptım sonra rastgele bastım ve düzeldi. Az önce yine oldu lakin ne yaparsam yapayım düzelmedi(dil değişmeye çalıştım olmadı, dokunmatik klavyeyi açıp oradan yazmaya çalıştım ama aynı şeyle karşılaştım). Mecburen oyunu kaydedemeden bilgisayarı kapatıp tekrar açtım öyle düzeldi.
Bir daha başıma gelirse diye nasıl düzelteceğimi öğrenmek istiyorum. Daha önce bu sorunu yaşayan var mı? Google'da arattığımda ya ben bulamadım ya da böyle bir sorunla karşılaşan yok.
  • Bilgisayar modeli: Asus N56VM

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarım : Huawei Matebook 14
Evet ben de GTA V te iken ALT +TAB yaptığımda aynı sorunla karşılaşıyorum ve bende "dikte geçerli dilde kullanılamıyor:türkçe" diye bir bildirim de çıkıyor. Klavye tuşlarının işlevleri değişiyor

Geri
Yukarı