Egemen

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Doktor
Bilgisayarı satın alalı bir ay oldu ama inceleme yazısı hazırlamak bugüne kısmet oldu :)

Bilgisayarın birkaç fotoğrafını çektim.

HDUVol.jpg
lS9g2l.jpg
6BwYMl.jpg
6ne9Tl.jpg

Tasarım konusunda söylenecek pek bir laf yok :) Kasası gayet güzel. Hoparlörlerin etrafındaki su damlasının oluşturduğu dalgalar biçimindeki desen kasaya ayrı bir hava katıyor. Klavyeye gelince. Yazımı gayet rahat. Hiçbir sıkıntı çekmedim. Alırken tereddüt etmiştim fakat yazmaya başlayınca içim rahatladı :) Klavyenin ışıklı bakmadan yazdığım için çok işime yaramadı ama olmazsa olmaz bir özellik olarak görüyorum.

Bilgisayarın yanında bir adet Subwoofer geliyor. Bunu sadece laptop ile birlikte kullanabiliyorsunuz. Girişi de özel. Normalde müzik dinlerken duymadığınız tonları hissetmenizi sağlıyor. Çoğu Asus bilgisayarda olduğu gibi ses konusunda özen gösterilmiş. Ses kalitesi gayet tatmin edici. MAXX Audio aracı ile gerekli ses düzenlemelerini yapabiliyorsunuz.

AoWma.jpg

Gelelim bilgisayarın performansına. Tabii ki N56VZ'nin modelleri arasında ufak farklılıklar olabiliyor. (RAM miktarı gibi) Benim modelimde 16 GB DDR3-1600Mhz RAM bulunuyor. Grafik bağdaştırıcısı olarak da HD4000 ve GT650M'i barındırıyor. İşlemci olarak da i7 3630QM'i barındırıyor. Kendinden 4 çekirdekli bir işlemci fakat HT ile 8 çekirdek gibi çalışıyor.

mwyhjl.jpg
gwQenl.jpg
XKHD1l.jpg

Pek bir önemi yok ama Windows'un yapmış olduğu derecelendirmeyi de ekleyeyim.

Cf7KJl.jpg

Gelelim bilgisayarın sıcaklık değerlerine. İnternette dolaşırken, normal şekilde iş yaparken sıcaklıklar yaklaşık olarak bu değerlerde. İşlemci sıcaklığı 40-50 arasında geziniyor. Harddisk sıcaklığı gayet makul derecelerde.

T3kMk.jpg

Sıcaklık bir tek GTA 4'ü açtığımda çok yükseliyor. Açar açmaz bilgisayar aşırı bir şekilde ısınıyor. İşlemci sıcaklığı 80 dereceye vuruyor. Öyle olunca rahatsız olup kapatıyorum. Kapattıktan 1 dakika sonra sıcaklık tekrar 50 dereceye düşüyor. Ama COD MW2 oynarken böyle bır sıkıntı yaşamadım. Sıcaklık gayet normal.

Genel olarak toparlamak gerekirse bilgisayardan memnun kalıyorsunuz. Gerek performans olsun gerek de tasarım açısından isteklerinizi karşılıyor. Fiyatı biraz pahalı ama uygun bir indirme denk gelirseniz makul fiyatlara satın alabilirsiniz.

Başka bir incelemede buluşmak dileğiyle ... :)

İnceleme güzel olmuş, eline sağlık. 80 dereceye çıkmaması için CFM değeri yüksek olan bir soğutucu alıp oyunlarda keyfine bakarsın.

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı