Asus n56vz Mavi Ekran!

TechBoy

Hectopat
Asus n56vz notebook'umda oyun esnasında sürekli mavi ekran alıyorum. Minidump belgeleri burada. Minidump — Yandex.Disk Ayrıca görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti, hatası da geliyor sürekli. Yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorununuz Nvidia ve İntel sürücülerinden kaynaklı. Yanlız işletim sisteminiz Win8.1.1 değil. Temiz kurulum ile format atarsanız ve gereksiz yazılımlar yüklemezseniz sorundan kurtulursunuz. Sistemde güncel olmayan, gereksiz yazılımlar mevcut.
Bıos sürümünüz 2017 değilse güncelleyin:
http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/nb/N56VZ/N56VZAS217.zip

Cevap yazmıştım zaten. İyice okursanız anlayabilirsiniz.
Sayfamızdan 8.1.1'i indir format at.
Bende de Asus n56vz i7 3630qm 8+4 olmak üzere 12gb ramli laptop var. Dota 2 oynarken o kadar çok mavi ekran hatası aldım ki bu üründe. Yapmadığım şey kalmadı. formak üstüne format, sürücü güncellemeleri, 2-3 kez asus teknik servise gönderme, dışardan pc tamircilerine danışma vs... En sonunda sıkıntının takılı olan Hynix marka 8 ve 4 gb ramlerin uyumsuz olduğunu saptadım. Ramleri teker teker kullanarak Dota 2 oynarken en ufak sorun görmedim. Ne zaman 2 rami tekrar taksam oyun yüklenme aşamasında bile mavi ekran veriyordu. 4 gb Hynix 1600 mhz rami çıkartıp sattım sonunda:):)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı