Çözüldü ASUS N580 VD RAM OC Nasıl Yapılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

GamerGirl

Picopat
Arkadaşlar merhaba herkese,

ASUS N580VD laptopum var. BIOS sürümün 317 ama çok video izledim bu BIOS'ta overclock yapmak için gerekli o sekmeyi bulamadım. Acaba bu laptopta RAM OC olmuyor mu? Ya da RAM'de olmuyor olabilir bilgim yok ne yazık ki. Bunu nasıl tespit edebilirim? 16 GB RAM var ama marka modelini nasıl öğrenirim? Onu öğrenince anlarız ki belki OC olmuyordur. Yardımlarınızı bekliyorum.
Bios görüntüm böyle
@curiousoftech @Tekin Alakuş @Rivadex
hocam sizin bilginiz var mı acaba ? Soğutucu konularında çok mesajınızı gördüm de.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2021-06-20 at 11.33.50.jpeg
    WhatsApp Image 2021-06-20 at 11.33.50.jpeg
    142,5 KB · Görüntüleme: 18
Son düzenleme:
Çözüm
Hocam, sizin PC'de işlemci ve RAM için OC durumu gözükmüyor. İşlemci için Turboboost desteği var. RAM için zaten çalışma değeri belli. Intel için sınırlı sayıda mobil işlemci için OC desteği var. RAM OC olayı da zaten her laptopta yok. Olan ile idare etmeniz gerekiyor.
Yapılır çok yüksek ihtimal. Kaç MHz yapmayı düşünüyorsunuz?
Çok bilgi sahibi değilim oc nedir ne değildir daha yeni öğrendim sayılır. Ama ben şimdiye kadar hiç yapmadım böyle bir ayar. Ama madem var ben de yapayım dedim. Sistemi daha iyi hale getirecekse kaç yapılabiliyorsa onu yaparım yani. Sonuçta zararı değil yararı olur öyle değil mi ?

Çok bilgi sahibi değilim oc nedir ne değildir daha yeni öğrendim sayılır. Ama ben şimdiye kadar hiç yapmadım böyle bir ayar. Ama madem var ben de yapayım dedim. Sistemi daha iyi hale getirecekse kaç yapılabiliyorsa onu yaparım yani. Sonuçta zararı değil yararı olur öyle değil mi ?
Şu anda kaç MHz'de çalışıyor? İşlemcinizin 2400MHz sınırı var çünkü.

Yeni konular

Geri
Yukarı