Asus N61 VN 280BD BIOS şifreyi nasıl sıfırlayabilirm yada nasıl öğrenebilirim?

Makaleler
289
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Profil Kapağı
1522743131
Asus N61 VN 280BD marka notebook'um var. Alalı 1 yıl anca oldu. Aldığım gün bilgisayarı kurcalarken bios menüsünden bios'a ve sistemin açılışınada şifre konulduğunu keşfettim. Ve kullanmaya başladım. 2 gün önce şifreyi değiştirmek istedim ve bios'a girdim. " ocean " olan şifremi sildim. yerine " eclipse " yazdım şifreyi tekrar et menüsü geldi tekrar ' eclipse ' yazdım. F10 ' a basarak save and quit yapıp çıktım. PC yeniden başladı ve hemen password menüsü geldi " eclipse " yazdım kabul etmedi " ocean " yazdım kabul etmedi. Büyük harflerle ve şifreyi yazarken arada yalnış tuşlara basma olasılıklarını denedim yine olmadı. Ard arda 3 defa yalnış girince herhangi bir hata raporu vermiyor. Press F2 to contunie yazıyor. Windows arayüzüne geçebiliyorum , sistemi normail bi şekilde kullanabiliyorum , ancak bios'a zarar vermekten korkuyorum, şifreyi nasıl sıfırlayabilirm yada nasıl öğrenebilirim?
AMI bios'um var ve internete olası master kodları var bunları tek tek denedim olmadı
Bazı boot programları var ElcomSoft , Active Boot Disk , Hiren's boot CD..vs Şifreyi 3 defa yalnış girince ve F2 ye basınca 2 tane menü geliyor. 1.HDD ile başla , 2. CD/DVD/BD ile başla.BOOT CD lerini takıp 2. seçeneği seçsem bile pc hd ile başlıyor. Recovery Çözüm olabilirmi? Yada başka bi yol tavsiye edebilirmisiniz ?

Uyarı! Bu konu 14 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı