ASUS N750JK aşırı ısınıyor

Nicat

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaslar, benim Asus N750JK bilgisayarim var. Yurt dışından geldi bilgisayar. Eskiden böyle değildi, ne olduysa bilmiyorum. Assins Creed, GTA 4 gibi oyunlarda 85-90-95 derecede değişiyordu isinmasi ama sonradan isinmalar cogaldi, 97-100 derece oluyor. Bluestacks genymotion gibi android programlarini calistirmamiza yarayan programlarda cok isiniyor 93 dereceden dusmuyor. Bu neden olabilir ? Bilgisayarimi temizledim ise yaramadi. Format attim yine ayni sorun. Neden olabilir acaba ? Bilgisayarda darbe falan da yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yok sadece fanlari ve tozunu temizliyordum. Bilgisayar pahali oldugundan fani falan sokmedim hic. Bir de Asus N550 ile bunun anakarti farkli. Onda ekran kartini sogutan sistem islemciyide soğutuyor ama bunda her birine farkli boru gidiyor. Macun olarak peki ne onerirsiniz? Hangi marka ? Bir de geynmotion sanal sistem olarak gozukduğu icin diyorlardi isinma olabilir ama 95 derecede yuksek bence.

Servis de goruyor pahali bilgisayar, kerizlemye calisiyor.

Yalnız bilgisayarı ilk aldığında da 95 dereceye ulaşıyorduysa onda bir sıkıntı vardır. @Ali GÖKÇE bu sorunun güç seçenekleri ile ilgisi yok. Ya termal macun kurudu ya da baştan beri dandikti.

YIllar sonra buraya tekrar uğradım :) ASUS N750JK model laptopuma klavye değişimi yaptım .
Şu an bende ısınma sorunundan şikayetçiyim. Termal macun yenilemesi yaptım (MasterGel Maker Nano Elmas Partiküllü Termal Macun Isı iletimi 11w/m) .Bios Güncellemesi de yaptım.

Ama değişen birşey olmadı .Fan siparişi verdim termal macun elimde mevcut tekrar deneyeceğim. Termal pad konusuna da dikkat edeceğim

Yeni konular

Geri
Yukarı